jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
infin1tty
user
Příspěvky: 263
Registrován: 07.09.2009, 15:55

jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od infin1tty »

Nazdar,
sorry za asi uplne blbu otazku, no nemam sam skusenosti, a neviem mozno niektori zvas vedia/maju..

Ako drzia zjazdene pneumatiky, lepsie povedane.. mozem pouzit jazdene pneumatiky ktore su takmer ako sliky nato aby som si siel zajazdit vrchy len tak pre seba nie na casy alebo napr. na okruh..
alebo je to velmi velky rozdiel oproti slikom ako takym..
Vo svojej podstate taka zjazdena pneumatika, ktora nema uz dezen, je podobna slikom, ak je este ktomu z makkej zmesy, napr. toyo proxies.. zjazdene..tak sa na cestu prilepy a drzi tak ci tak? nie?
aspon na 3 kola..by mohli vydrzat ci sa mylim?

Ak sa mylim, v com je potom podstata slikov ako takych..viem ze ich zaklad je ze plnou plochou priliehaju na vozovku, a tym ze su maksej zmesy.. cize teoreticky.. aj zjazdena pneu, maksej zmesy by mohla plnit hoci ovela kratsie..tu istu ulohu... alebo aspon podobnu ulohu..

Viem ze aspon na drifty by mali byt zjazdene pneu vpohode.. tak ako je to s tym ak si chcem s takou pneu zajazdit napr. 30 min.. na okruhu len tak pre zabavu nie na 100%... azda ked sa zohreje..tak lepsie podrzi ako nejaka priemerna cestna pneumatika s novym dezenom...ak nebude prsat..a bude cely cas sucha vozovka..nie?

dakujem za infosky a nazory
Uživatelský avatar
Bart34
user
Příspěvky: 1787
Registrován: 19.10.2008, 19:37
Bydliště: B R N O/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od Bart34 »

obavam se ze sjeta guma Ti na okruhu 3é min nevydrzi...tak maximalne 10-15 kdyz pojedes vyhlidkovou jizdu..
S13 Novej motor od Fandy, Stage2, T28, Wallbro 255, HKS HI power, HKS SSQV, GReddy Profec B Spec2, Front IC, HR pružky.
Prodáno: RIP: S13 Targa USA Stage2, Wallbro 255, Boost 0,9b, Renovak Race spojka, Apexi TurboTimer, H&R pruziny, Alternativně FPR, Kat out-Rezonátor, Lauf Japan style, Filtr Tenzo-R, Sleepy eyes, Borbet 16", IC Octavia, Budík turba od F&K
http://www.youtube.com/watch?v=Md6EY184 ... jQ&index=7
No problems-no fun
Uživatelský avatar
sejkora
user
Příspěvky: 926
Registrován: 08.01.2011, 19:51
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od sejkora »

kdyz zahrejes slick tak zacne lepit a kdyz sjetou gumu tak ti krapne :-D
Bez auta...
Uživatelský avatar
Tosho
user
Příspěvky: 1142
Registrován: 15.06.2007, 19:30
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od Tosho »

co si nepametas na com som jazdil ja? a v pohodke.
RS13, motor komplet GO by Kentoya, FMIC Avia, walbro 255, otvorene sanie, nerez zvody, 3" nerez vyfuk od turba, alternativne FPR, tlak 0,6b, predne brzdy S14, 16" white Borbet, vrtane kotuce, chladič 180SX, rozpery, podvozok KYB + Tein, polyuretany na celom aute, napravy komaxit, budik na tlak turba, Nardi náboj na OMP 350mm

Open diff drifting 8-)
infin1tty
user
Příspěvky: 263
Registrován: 07.09.2009, 15:55

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od infin1tty »

Tunner píše:co si nepametas na com som jazdil ja? a v pohodke.
uz nepamatam.. ale pripomen, co si mal?
Uživatelský avatar
Tosho
user
Příspěvky: 1142
Registrován: 15.06.2007, 19:30
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od Tosho »

zjazdene barumy 4 rocne z dezenom slusne pod uroven 1,6. piskala jak svina ta guma
RS13, motor komplet GO by Kentoya, FMIC Avia, walbro 255, otvorene sanie, nerez zvody, 3" nerez vyfuk od turba, alternativne FPR, tlak 0,6b, predne brzdy S14, 16" white Borbet, vrtane kotuce, chladič 180SX, rozpery, podvozok KYB + Tein, polyuretany na celom aute, napravy komaxit, budik na tlak turba, Nardi náboj na OMP 350mm

Open diff drifting 8-)
infin1tty
user
Příspěvky: 263
Registrován: 07.09.2009, 15:55

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od infin1tty »

Bart34 píše:obavam se ze sjeta guma Ti na okruhu 3é min nevydrzi...tak maximalne 10-15 kdyz pojedes vyhlidkovou jizdu..
dik, no ja pokial si pamatam, tak na drifdayi.. ked boli gumy uz takmer KO..tak im drzali este take 2 kola kym ich dorazili.. na burnoute..
takze sa mi to nezda ze 10 minut..ale mozno sa mylim a mas pravdu, to neviem..

kazdopadne.. vidim ze asi ked by som siel na track day na slovakia ring alebo na time attack, tak na mojich klasickych.. obycajnych.. ani neviem co to su za pneu.. 195x60x15...
i ked si myslim ze hoci zjazdene..ale aspon 225x50x15 by boli o nieco lepsie.. na tych par kol.. zas nemam / neccem dat prachy do novych gum, ked mam predsebou ine investicie..napr. brzdy ktore tiez potrebujem doriesit..a este neviem ci vobec mi chladenie vydrzi tych par kol..
mozno sa po pol hodine otocim a pojdem domov.. mozno zistim ze mi to ide..tak si budem setrit na semi sliky..alebo aspon toya proxies../888

uvidime.
Uživatelský avatar
Svobda
user
Příspěvky: 2542
Registrován: 20.02.2008, 21:18
Bydliště: Habartov

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od Svobda »

Podle me na nich muzes jet ,ale vyhoda bude pouze ze neutratis za gumy . Slik je slik a nova guma je nova guma no . Na slicku mas podle me uplne jinou smes a hlavne uplne jinou kostru
S14 r.v 1996 66tkm, P11GT,Daihatsu GTi ,Primastar, P11 prasivka diesel.
Pojištění vozidel, dovoz ze zahraníčí, servis JDM aut.
Levné autodíly

DGR podvozky : http://www.dgr-podvozky.cz
Uživatelský avatar
Fire
user
Příspěvky: 2687
Registrován: 20.02.2006, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od Fire »

To je dotaz hodnej síně slávy :roll: ... až si někde rozbyješ hubu žes jel kládu na total sjetejch gumách tak to sem hlavně napiš :roll:
Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od Jimmbo »

Ja sem mal letne gumy, dezen 2mm a odajzdil som na nich cely trening na babe a este som mal kde kde dezen...A drzli dost dobre..Treba mal som v predu zimne 16" 215/50 a tie mi nedrzali...Dal som letne 15" 185/45 a tie drzali o dost lepsie a dezen bol slabsi ako na tych 16"-kach...
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...
infin1tty
user
Příspěvky: 263
Registrován: 07.09.2009, 15:55

Re: jazdene pneumatiky - prosba o zopar infosiek - a nazory

Příspěvek od infin1tty »

Tunner píše:zjazdene barumy 4 rocne z dezenom slusne pod uroven 1,6. piskala jak svina ta guma
si mi vravel ze mas kontakty jak zohnat sliky za dobru cenu nie?
Odpovědět