tech. údaje 1.8T

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Kentoya » 20.06.2009, 12:03

raddy píše:ty jebko, to preco tvoj kram nefunguje, ja netusim a ani ma to nezaujima. upravenie stage2 alebo ineho cipu na ine vstreky ci afm viem urobit spravne a vsetkym ktorym som to spravil, pokial viem vsetko funguje ako ma. tvoje nazory ohladom seriovej ecu su len kopy sraciek a nic ine. kludne si tu mozes fantazirovat a hlavne pisat ze ja som niekomu na smiech, ja sa bavim velmi dobre...
a nefungovalo to ani mě, ani maxxovi ani landisovi, prostě nikomu :D prostě klidně si dej do podpisu že jsem jebka a kokotko jen proto že neumíš přepsat mapu ani na větší vstřiky :D velký ladiči

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od raddy » 20.06.2009, 12:10

co ti nefungovalo? nastartoval si? nastartoval. dalo sa s tym pohnut? dalo. ten cip sluzil na to aby si mohol zacat ladit a nie jazdit. pises ze si sa rok trapil, to je ale tvoj problem. mal si ladit a nie sa trapit. nebol by som prekvapeny, keby si doteraz nemal v aute ani len wideband. mal si "vysokokompresny" motor, vacky, turbo tursim gt2871 alebo gt2876, vacsie vstreky a afm a na tuto kombinaciu som ti ja mal dat akoze naladeny cip? dal som ti taky aby si s tym mohol zacat ladit, to je cele. moju pomoc si odmietol a rok si sa trapil, boze ake dojimave.
si uplny chudak, neber si do huby to co ja dokazem alebo nie. sam dobre vies ze pises hluposti, ja sa do svojej roboty rozumiem a zrovna tebe to nemusim dokazovat. kdo vie, vie, kdo nevie nech nesudi. nie si landisov ani maxxov hovorca, chlapci budu velmi radi, ze si ich do toho zatiahol a podakuju ti. zrovna u nich sa jednalo o tubro 2871 na ktore ci stale NEEXISTUJE v kombniacii s inymi vstrekmi a AFM. Kazdy dostal len testovacie verzie upravenych stage2 cipov a kazdy velmi dobre pochopil co dostava. Oni aj ini potrebovali sprevadzkovat auto. Kazdy z nich je u mna vitany na kompletne doladenie, ak budu chciet. Ale aj na cestu k domacemu tunerovi sa hodi ak je uz auto pojazdne, znacne to urychli pracu. Takze este raz, davaj pozor aby si nemal prsty rychlejsie ako mozog.

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od blázen » 20.06.2009, 12:11

landis jezdil přece...? nebo ne? Psal mi ,že to jeho auto jede pěkně...dojebanou ECU by měl mít až po té úpravě v tuning firmě.. a maxx mi s ám nabídnul funkční STAGE2 444cc a RB25 AFM ? Tak jak to je?

Mi nefungoval první stage2 ale protože byl špatný EPROM druhý fungoval naprosto spolehlivě. Tady přece nemůže být STAGE2 chip spichybnován...když to sou všecko kopie od horsham se kterým jezdí půl evropy...co vím polsko velice hojně.. a jinde to bude stejné..


raddy pouze překalkuluje kalkulátorem hodnoty pro vstřiky a přiřadí jinou AFM.. to dělá program..nevím jestli tomu špatně nerozumím,ale člověk co to umí na tom nemá co skazit

???
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Kentoya » 20.06.2009, 12:12

máš poslední slovo, vyhrál jsi, já zamykám

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od vmille » 21.06.2009, 22:12

Ladici motoru si svoji praci overuji na brzde, Raddy mas nejaky graf sveho auta? V seriovych jednotkach umis chodit urcite jsi sve vysledky odmeril kdyz jsi do toho investoval tolik casu a penez.
Pekny cas 400m taky dost vypovida.

Kdyz se chce nekdo srovnavat (myslim obecne) tak by to melo byt necim podlozene at to nezni jako povidacky u piva.

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od raddy » 22.06.2009, 07:08

no nebolo by zle si uvedomit o com je tato debata a kdo sa s kym zrovnava....netreba zabudat na to ze kentoya si stoji za vyhlasenim ze seriova ecu je pri vykone nad 300k pomala a treba ju zmykat a namiesto toho aby to dokazal akymkolvek zrozumitelnym vysvetlenim tak zasiera debatu kecami.
ako som uz viac krat spomenul, ja sa nikde neprezentujem ako tuner ani nikde neprezentujem to co robim a ake su vysledky. kazdy, kdo za mnou pride sa ozve ako prvy a svoje auto ladim podla toho ako ide tam kam chcem a tak ako chcem a ked som spokojny, tak viem ze je naladene dobre a mozes verit ze moje naroky su velmi vysoke. ak chces, prid, ja ta preveziem hore kopeckom, dole kopeckom a mozes si overit co myslim pod naladenim auta. 400m rovneho asfaltu je mozno pekna vec, ale urcite nie pre mna. kazdopadne, nemam ani najmensiu potrebu sa s kymkolvek porovnavat ci cokolvek dokazovat, ci svoje znalosti alebo svoje auto. nemam graf z brzdy, z jednoducheho dovodu-nemam na to ziadny dovod.
a este raz, nie ja som ten kdo sa tu s niekym zrovnava, vsimni si ze za celu debatu som ani slovom nespomenul to, ze moje auto je take ci makove, ze je najrychlejsie alebo najvykonejsie, nic take.... bol to niekdo iny kdo maskuje totalnu absenciu argumentov kecami o tom co robim ci nerobim,napriek tomu ze nema ani tusenia co vlastne robim a napriek tomu ze ja nijako nerozoberam jeho aktivity. ale ja som ten kdo tvrdi ze kentoya pise o ECU hluposti a prezentuje to ako fakty. pokial to bude robit, ja si dam zalezat aby bol k vyberu aj druhy nazor.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Kentoya » 22.06.2009, 20:56

stále tě baví se hádat že to forum odemykáš?

tvoje druhé názory stojí však víš za co

jezdíš pouze na seriovou jednotku nebo k ní máš připojen nějaký pigiback? když jí tak vychvaluješ

a že ti to jede pěkně, no když jsi neseděl v mém které jede lépe tak to potom můžeš to svoje vychvalovat do nebes :D

s tím grafem z brzdy se ti vůbec nedivím, že na ni nejdeš, aby jsi se nemusel za to odladění stydět

tak ted mi odpověz, zanadávej, ukaž jakej jsi geroj a potom to prosím tě zamkni, jestli to neuděláš ty tak to potom udělám já (po tvém příspěvku na který nebudu reagovat, protože svoje jsem napsal a kdo chce přestat s ježděním ať si klidně nechá motor naladit od tebe)

zdar

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od raddy » 22.06.2009, 21:08

ale ja som nic neodomkol a ak si si vsimol, tak po tebe napisal vmille, mas to uplne v hlave vykradnute? ak si mozes vsimnut, uz davnejsie nie som moderator, zobud sa chlapce...

tak teraz ti odpovedam, skus navstivit specializovaneho lekara, na tvoj problem su lieky, treba ich len brat pravidelne.
este raz ti pisem ze ja nemozem prispevky ani zamykat, ani odomykat, objednaj sa u lekara specializacie klinicky psychiater, mozno ked mu povies ze sa u teba prejavuju priznaky paranoidnej schizofrenie, tak to urychli diagnozu.

ako som napisal, nemam ziadnu potrebu sa s tebou ani nikym inym porovnavat, ak si myslis ze tvoje auto ide rychlejsie ako kitt, nech sa paci, ja ti to prajem. to co pises, jasne ukazuje aky si chudak, ty pigiback, ved ty ani netusis co vlastne ladim.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Kentoya » 22.06.2009, 21:11

raddy 78.98.66.3 20.06.2009, 12:12 Odemknutí tématu
» tech. údaje 1.8T
Zobrazit téma | Zobrazit fórum
Kentoya 193.85.7.4 20.06.2009, 12:12 Zamknutí tématu
» tech. údaje 1.8T
Zobrazit téma | Zobrazit fórum

tohle je v moderátorském panelu, víc to komentovat nebudu at si každej udělá představu

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od raddy » 22.06.2009, 21:12

este raz, ja som nic neodomkol. tak ako pisem teraz, pisal som aj predtym a bolo to na druhy den po tvojom zamykacom prispevku a opytaj sa vmilla ako si to odomkol on...ja nie som moderator.
ked to tak potrebujes rozoberat, kde je tvoj graf z brzdy, kde je tvoj supervysokompresny motor ktory mal dokazat urobit 450k na nizkom tlaku turba, kde su tvoje vacky, kde je tvoje turbo, kde su tvoje vysledky? nedavno si napisal ze za 2 tyzdne ides na brzdu, kde je graf? preco sa pytas mna, ja sa predsa nechvalim ze mam super auto, to ty stale pises aku mas najrychlejsiu karu, ty sa chvalis, nie ja...tak kde su vysledky a luxusne grafy?
si uplny srac, dokaz ze za svojim slovom stojis a zdovodni mi tu preco a ako je seriova ecu pri vykone nad 300k pomala? no podme, urcite na to mas seriozne argumenty, ked si kvoli tomu rozbehol takuto debatu...
Kentoya píše: a že ti to jede pěkně, no když jsi neseděl v mém které jede lépe tak to potom můžeš to svoje vychvalovat do nebes :D
nekradli ti nahodou na pieskovisku ostatne deti formicky, zrejme ti ostala nejaka dusevna porucha, mozno egomaniak??? co je mna do tvojho auta, nech ide ako chce, ty si fakt nie uplne kompletny...tabletky, kamo, tie tabletky by si mal fakt brat pravidelne...este mi tu napis ze neviem co je je***ka lebo som este nevidel m****t tvojho vtaka...

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Peca » 22.06.2009, 21:42

Vcera pokud jsem dobre koukal tak to zamcene nebylo - coz mi bylo divne kdyz franta psal ze to zamyka.
Ted uz to zamcene je.
Jinak osobne bych se rad dozvedel neco o limitech seriove jednotky, jelikoz sam na ni chci mit 350k, ale tady se to asi nedozvim :roll:
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od raddy » 22.06.2009, 21:44

no ja som limity uz napisal, 500k je minimum bez problemov. ak je limit, nie je to ziadny limit rychlosti ecu, ale nieco uplne ine. mozem ta ubezpecit, ze 350k na seriovej ecu je prave tak komplikovane ako 170k na seriovej ecu. a dufam ze o tom nebudes pochybovat len preto, ze kentoya si vyfantaziroval nieco ine...napriklad, 382k na kolesach, seriova ecu
http://www.sxoc.com/site/rides/ride.php?Member_ID=4126

alebo mozes kentoyovi uverit a nechat si to naladit tam kde tomu rozumeju....samozrejme nie na seriovej ecu, pretoze ta bude pre teba prilis pomala. hm, len mi nedochadza, preco kentoya tvrdil, ze tvoj namerany vykon je v skutocnosti mozno este vyssi ako 320k (kvoli moznym vyssim stratam v prevodoch ak sa dobre pamatam), zeby to vtedy este ecu stihala?

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Kentoya » 22.06.2009, 22:54

já nechápu jak můžeš psát do zamčeného to za prvé a za druhé co máš v hlavě když napíšu že je to zbytečné z jednotky ždímat, protože je pomalá

raddy jednoduchá odpověd když je něco zbytečné znamená to že to snad nejde, nebo to znamená že jsi nám opět ukázal jak umíš číst :D

řekl bych že jsem tě ve čtení po třetí uzemnil a stále budeš třepat nesmysly

komu není rady tomu není pomoci i kdyby to byl raddy a seděl tady do noci



ad peca podívej se do zprávy moderátorů, já to zamčel, raddy odemčel a stále sem píše přestože je to zamčené, tudíž mu nějaké pravomoci zůstaly

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od raddy » 23.06.2009, 06:21

ie je
Kentoya píše:já nechápu jak můžeš psát do zamčeného to za prvé a za druhé co máš v hlavě když napíšu že je to zbytečné z jednotky ždímat, protože je pomalá

raddy jednoduchá odpověd když je něco zbytečné znamená to že to snad nejde, nebo to znamená že jsi nám opět ukázal jak umíš číst :D

řekl bych že jsem tě ve čtení po třetí uzemnil a stále budeš třepat nesmysly

komu není rady tomu není pomoci i kdyby to byl raddy a seděl tady do noci



ad peca podívej se do zprávy moderátorů, já to zamčel, raddy odemčel a stále sem píše přestože je to zamčené, tudíž mu nějaké pravomoci zůstaly

to co ty nechapes, je mne srdecne jedno, zcasti preto ze je toho velmi vela, specialne co sa tyka ecu, tam nechapes vobec nic. seriova ecu nie je pomala na vykony nad 300k a ty pises nezmysli namiesto toho aby si vsetkym ukazal ako tomu rozumies a zdovodnil svoje uzasne tvrdenia o ECU. stale nic, len pises kokotiny. podme, vysvetli to vsetkym, ako to je s tou ecu, pre co je pomala, aky je vztah medziu rychlostou seriovej ecu a vykonom nad 300k?
Mas v hlave nasrate az po vrch, ak tvrdis ze je zbytocne seriovu ecu zdimat, pretoze sa nic nezdime, ty expert a to ze si ma uzemnil, ze ve cteni sem te po treti uzmenil, to je supot, stale sa budis s mokrym rozkrokom? no tak ma uzemni argumentami o pomalej ecu, podme fesak........no ako myslis, to pieskovisko na tebe naozaj zanechalo stopy. Jediny kdo tu trepe nezmysli si ty, alebo obhaj svoje tvrdenia....ale ja viem ze to neurobis z jednoducheho dovodu, ty ziadny argument nemas, pretoze celu hlupost o pomalej seriovej ecu si si vytiahol z riti. ale ziadny strach, kedykolvek zase napises nejaku podobnu hlupost, ktoru budes vyhlasovat za realny fakt, skoncis v rovnakych srackach ako teraz, alebo aj v horsich, zalezi to len od tvojej tvrdohlavosti. je lahke robit frajera a pisat nezmysli pred novacikom, ale ziadny strach, ja viem co na teba zabera...staci pytat argumenty a dokazy a hned sa ukaze kdo keca....si na smiech kazdemu, kdo aspon trochu chape zakladne principy prace ecu a ti ludia, ktori tu maju na seriovych ecu vykony nad 300k sa z teba musia snad aj valat po zemi od smiechu. pozri sa do zrkadla a pomaly a zretelne vyslov: seriova ecu je nad 300k pomala a nema zmysel ju zdimat a ja tomu bezvyhradne verim. mas to? tak prave sa pozeras na kompletneho kokota. (kokot nie je nadavka ale medicinsky vyraz pre uroven dusevnej zaostalosti. Odporucam precitat si knizku Dost bylo kokotu od MUDr. Xaviera Crementa, je urcena na pomoc samotnym kokotom). Ozaj, co keby si nieco napisal chlapcom od 300zx z31 na ich forum, oni na seriovej ecu z 80tych rokov robia na 400m casy pod 10s a vykony nad 500k na kolesach...urcite sa im tvoje rady ohladom vhodnosti a pomalosti ecu velmi hodia.

SERIOVA ECU NIE JE POMALA A NEVHODNA PRE VYKONY NAD 300k, ANI NAD 350k ANI NAD 400k A KENTOYA TU SIRI BLUDY A HLUPOSTI KTORE ANI NEDOKAZE OBHAJIT.


VYZYVAM VEREJNE KENTOYU, ABY DOKAZAL A OBHLAJIL SVOJE TVRDENIE ZE SERIOVA ECU JE POMALA NA VYKONY NAD 300k A JE ZBYTOCNE JU ZMYKAT. CHCEM VYSVETLENIE PRECO JE TO TAK, CHCEM DOKAZ ZE JE TO TAK. A CHCU HO URCITE AJ INI, KTORY MAJU, PRIPADNE SA CHYSTAJU MAT NA SERIOVEJ ECU VYKON VYSSI AKO 300k.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: tech. údaje 1.8T

Příspěvek od Kentoya » 23.06.2009, 20:59

tak sluníčko asi tolik
1) nejdřív meleš že umíš naladit seriovou ecu, a potom z tebe vyleze nistune, sorry opět jsi ukázal že neumíš naladit seriovou ecu
2) k tomu že je pomalá právě potřebuješ grafy z brzdy aby jsi to zjistil, takhle kecama od kompu zjistíš houby a že máš subjektivní pocit že ti to jede, to má hodně lidí a ve skutečnosti, skutek utek
3) takže má odpověd k tvé výzvě, vem si seriovou jednotku s chipem kterýmkoliv seriovým a stejná data ulož do jednotky standalone a přibližně od 4000 otáček uvidíš ty rozdíly, nejsou veliké, ale jsou poznat na výkonu, není to z prstu, a víc ti nemám co říct
4) a proč je zbytečné to z jednotky ždímat takové výkony, také extra jednoduchá odpověd, naše ecu pracuje s AFM na vstupu sání, je možné ji dát před klapku, ale nemáme teplotní čidlo pro přesnější výpočet, ale teoreticky to jde, a samozřejmě při výkonech nad 300hp už potřebuješ celkem brutální cooler a ted když zapomenu že špatně čteš, ale tipnu že umíš počítat, tak si spočti průtoky vzduchu při mega cooleru a jaké je zpoždění informací pro řídící jednotku z AFM, tudíž netvrdím že to nejde, jen tvrdím že je to nesmyslné, cí MAP senzoru jsem schopen dodat jednotce přesnější údaje a tím pádem motor lépe naladit
5) opakuji seriová jednotka je pomalá a je zbytečné z ní ždímat vyšší výkony jako 300hp, bud to strav nebo hlasovat, ale každopádně mi vyliž prdel ty co se nikdy nevztekáš, ale jakmile vidím odpověd na mé psaní tak poznám že naposledy jsi byl klidný o vánocích a to jen do oběda protože potom jsi zjistil, že jsi nedostal vláček pod stromeček

odpovědi jsi dostal, laskavě mi polib prdel ty nejlepší a nejzkušenější ladiči na celém světě a rada na závěr chytřejší můžeš být až sežereš své hovno

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů