P: BMW E46 K: SX = Výměna?

zde si prodávejte svoje plechové miláčky
kupys
Member
Příspěvky: 11
Registrován: 13.06.2012, 08:36

P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kupys » 13.06.2012, 13:53

Zdravím pánové
zatím vždy jsem měl nějaký ten zadohrab a prostě dalo by se říct zkouším..měl jsem E36 2.5i vanos ted mám e46 328i, prostě vždy už jako menší prcek jsem chtěl nějaké to vozítko s turbínou a to tady ty co jsem měl nebyli..tak předběžně sháním zase něco jineho je to tak ze auto koupím vyměním co je nutné cepy popř tlumiče olej atd prostě věci ktere se opotřebují nebo chcou vyměnit pojezdím a vozítko většinou vyměním nějak prostě už bych si chtěl sednout k jednomu a prostě tvořit si ho sam podle svých představ sám nevím jestli je toto dobrá volba co momentálně zase koumám ale chtěl bych slyšet i nazory chtěl bych vyměnit to moje E46 328i za nějake slušné 200SX...ja vím že bych šel řádově o par let níže atd...ale ja prostě vždy bral auta do toho roku 2000 nejsem moc na takovou tu komfortní elektroniku a prostě čím novější auto tím více řekněme blbostí co se mužou pokazit není nad "prostá" auta ze starších let... takže to BMW mám od cca října 2011 předtím jsem měl chvíli golfa IV a toho jsem vyměnil pravě tady za toto..BMW je dovoz z Německa, udajně co vím od pána co ho dovezl jezdilo pro nějakou firmu hans eberhart a poté pry firma krachnula tak stálo pod plachtou u někoho na dvoře (cca 1 rok) no nevím asi to nebylo nejlepší řešení jednoduše autu chytají lemy zadní víko kufru (to snad každe E46) není to vyložene rez jako rez ale prostě taková že jsou tam mini pupínky kterých by se chtělo zbavit měl jsem v plánu to udělat ale hold nejsou finance zatím jsem jen pokitoval ten kufr a vypadá to dobre nechytá znova nikde jinak auto je z hlediska podvozku a motoru v naprostém pořádku.. olej měněn dale také řídící čepy atd nikde nic nemlátí ani nebouchá jede moc hezky...vec se má tak že ja na tech autech prodelal už strasne moc penez ale tak co když mě to baví neda se nic dělat..
R.v.1999, najeto 154 xxx, 2.8 - 142kw, průměrná spotřeba 9L, Výbava: 8x airbag, 4x el. okna, el. zrcátka, palubní počítač, vyhřívané sedačky atd..2 sady kol zimní R17 originám BMW pneu 225/40 michelin Runflat, Letní R18 předek 8x18 225/35 zadní 9x18 255/35 s autem se dá jet za hodně málo nebo taky za hoooodně moc zaleží na vaší pravé noze..jak jsem auto dovazel z Brna ke mě cca 180km jel jsem přez obce a mimo předpisově stím že jsem přijel domu a spotřeba byla 6.9 nerozumím tomu dodnes jak se R6 muže tak dostat ale na dálku to tak hold fakt je..jinak na plnou nádrž 65 litrů najedu 800 km...zase podle stylu jízdy..taky by se dalo najet i 400km klidně...
takže pokad mi poradíte nějak jestli jít či nejít do SXka budu rád za každou radu..popř. má někdo SXko v okolí Frenštát p.R. nebo ostrava atd..? chtěl bych jen jestli by mě kousek provezl a ukazal jaky to auto má tah atd abych věděl jestli jsem opravdu přesvědčený do toho jít..každopádně předem mužete nabízet klidně, FOTO pošlu na EMail mám fotky s moc pixely a nejdou mi sem vložit tak si pište.. Mail - Kupyss@seznam.cz
Ještě jednou předem díky za rady a připomínky at už dobre či špatné.
Přílohy
BMW.JPG
Naposledy upravil(a) kupys dne 14.06.2012, 11:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kenivruh » 13.06.2012, 14:36

Nejde o to ako SX taha, ale ako moze, relativne lacno, tahat lepsie :) Ak chces sx, tak v dnesnej dobe urcite S14 bud pred alebo po facelifte (co sa komu viac paci). Ale musis ratat ze stoji viac ako dostanes za BMW.
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

kupys
Member
Příspěvky: 11
Registrován: 13.06.2012, 08:36

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kupys » 13.06.2012, 14:41

Děkuju za názor no S14 je na mě asi příliž..naročné na peníze myslim pořizovací..o uživení nejde ted dodělávám zavěrečné zkoušky a praci už mám jistou..takže peníze budou..spíše bych to viděl na S13...ale pokad se nic nenajde co by mi vyhovovalo nechám BMW a až našetřím koupím S14 jak se patří.. :wink:

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od vmille » 13.06.2012, 22:19

328i bych za S13 nemenil, ted mas kvalitni auto, s S13 te ceka trapeni
sestival s krasnym prubehem menit za maloobjemovy ctyrvalec

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od mara_m » 13.06.2012, 22:22

s13 za to nestoji at me tu klidne ukamenujou ale ja bych si ji uz vzivote nekoupil jen ze ji mam a mam vni dost penez tak sni delam co sni delam
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

kupys
Member
Příspěvky: 11
Registrován: 13.06.2012, 08:36

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kupys » 13.06.2012, 22:36

Děkuju vám oba pánové, vubec nevím co ted celkem jste mě nepotěšili a trochu odradili nevím jak to auto slape doopravdy ne, nejlépe kdybych se svezl atd..ale není to jen o tom určitě je to hodně i o těch opravách a umět si stím autem vyhrát..učim se automechanikem jako už mám po jeste jedna zkouska a hotovo mám doma nevyužitou garaz casem bych urcite chtěl nejak predelat a upravit si v ní nějaké auto jako je SX myslíte že by bylo lepší pořídit třebas neco staršího za menší peníz a cas od casu na tom něco podělat až do výsledné podoby..? jako BMW bych si nechal a až budu makat posetrit neco a poridit SX jako tzv. Víkendovku? :))

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od mara_m » 13.06.2012, 22:38

je to na tobe zalezi co ces :wink: jako sx neni spatne ale neni to ono sx oproti 300zx nebo skyline tak sx je trabant
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

kupys
Member
Příspěvky: 11
Registrován: 13.06.2012, 08:36

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kupys » 13.06.2012, 22:53

Jasně v tomhle ti určitě rozumím ale zase jsme obsahově uplně někde jinde že ano..myslím si že z S13 jde udělat docela slušné vozítko za ne uplně hardcore přehnané prachy..ze zacatku nepočítám že v práci budu vydělávat moc..i když to nepočítám ani do budoucna :-D jako mechanik..

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od geegaladriel » 13.06.2012, 23:11

Ked ta bavi sa hrabat v autach, si trpezlivy, chces sa nieco naucit o motoroch (ked budes mat ca18det urcite sa toho dost naucis, lebo je to nutnost) a mas celkom slusne vybavenu dielnu, na studenta slusny prijem (nezivis rodinu ani nic take, len seba), nepotrebujes to ako daily car, tak si ho zaobstaraj.
Ked to auto funguje jak ma s par upravami, je to pocit na nezaplatenie...

kupys
Member
Příspěvky: 11
Registrován: 13.06.2012, 08:36

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kupys » 13.06.2012, 23:19

geegaladriel píše:Ked ta bavi sa hrabat v autach, si trpezlivy, chces sa nieco naucit o motoroch (ked budes mat ca18det urcite sa toho dost naucis, lebo je to nutnost) a mas celkom slusne vybavenu dielnu, na studenta slusny prijem (nezivis rodinu ani nic take, len seba), nepotrebujes to ako daily car, tak si ho zaobstaraj.
Ked to auto funguje jak ma s par upravami, je to pocit na nezaplatenie...
Přesně jak píšeš jako daily car bych to bud chtěl stím že bych vyměnil BMw za nějakou S13 stím že by byla v trocha lepším stavu odpovídajícím tak 80-100 tis kč. resp. ve stejné cenové relaci jako moje BMW takže by to bylo takové poloviční daily..před rokem jsem koupil ještě Fiat punto 1.1 na plyn..kvuli BMW v zimě se stim da poblbnout ale nikam na hory se stím nedostanu...jinak dilna by byla nářadí mám doma tolik že bych ho mohl rozdávat...rodiče mě už od mala tlačí k automechaničině..zatím abych řekl pravdu o autech vím jen to co mě naučili ve škole tudiz zakladní veci ale je to naprd polovina tech veci se davno nepoužívá atd...nejvíc se člověk naučí v praxi..

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od geegaladriel » 14.06.2012, 00:21

kupys píše:
geegaladriel píše:Ked ta bavi sa hrabat v autach, si trpezlivy, chces sa nieco naucit o motoroch (ked budes mat ca18det urcite sa toho dost naucis, lebo je to nutnost) a mas celkom slusne vybavenu dielnu, na studenta slusny prijem (nezivis rodinu ani nic take, len seba), nepotrebujes to ako daily car, tak si ho zaobstaraj.
Ked to auto funguje jak ma s par upravami, je to pocit na nezaplatenie...
Přesně jak píšeš jako daily car bych to bud chtěl stím že bych vyměnil BMw za nějakou S13 stím že by byla v trocha lepším stavu odpovídajícím tak 80-100 tis kč. resp. ve stejné cenové relaci jako moje BMW takže by to bylo takové poloviční daily..před rokem jsem koupil ještě Fiat punto 1.1 na plyn..kvuli BMW v zimě se stim da poblbnout ale nikam na hory se stím nedostanu...jinak dilna by byla nářadí mám doma tolik že bych ho mohl rozdávat...rodiče mě už od mala tlačí k automechaničině..zatím abych řekl pravdu o autech vím jen to co mě naučili ve škole tudiz zakladní veci ale je to naprd polovina tech veci se davno nepoužívá atd...nejvíc se člověk naučí v praxi..
tak potom je 200sx idealne aute pre teba, aj pre tvojich rodicov :)

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kenivruh » 14.06.2012, 09:38

jojo s13 je ideal pre automechanika, okrem toho ze vsetko je v manuale co a ako treba robit, tak ti aj da dost prilezistosti sa v nej hrabat :D a este je to relativne jednoduche auto aj co sa tyka elektriky
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

Uživatelský avatar
jetoboy
user
Příspěvky: 699
Registrován: 18.08.2008, 18:43

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od jetoboy » 14.06.2012, 09:45

Kup S13 co nejlevnejc a udělej si to od základu.Vyvaření kastle,nápravy + podvozek,motor...atd.
200sx S13 r.90 modrá metal

SR20DET.......

, GT2560 + opletené hadice,nerez elbow, nová Lambda Bosch, komplet 3˝ vejfuk+koncák vlastní návrh, dural řemenice,filtr Green, bow kopie Blitz, OCT,MBC bidrin, tvrdé silenbloky motoru,driftworks silenblok převodovky, jednodílnej kardan, VLSD, Koni tlumiče + H&R pružiny, megan racing tension rods, komplet repas náprav modrý komaxit + stabiky v červené,vše polyurethan, kola 18´ chrom, rozpěry přední a zadní, budíky VDO teplota + tlak oleje, BSR tlak turba,volant GP,sedačka OMP TRS+ FIA,sparco 4bod, G-tech pro94

Daily car: Toyota Avensis T25

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od blázen » 14.06.2012, 09:56

záleží ,co chce... vyměnit 328,nevyměnit.. je to dobrej motor,ale pokud chce víc než 192koní ,tak bych to za s13 vyměnil, už s tou T28 to letí jínak.. ale třeba se připravit na to,že to sežere kupu peněz..
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

kupys
Member
Příspěvky: 11
Registrován: 13.06.2012, 08:36

Re: P: BMW E46 K: SX = Výměna?

Příspěvek od kupys » 14.06.2012, 10:01

blázen píše:záleží ,co chce... vyměnit 328,nevyměnit.. je to dobrej motor,ale pokud chce víc než 192koní ,tak bych to za s13 vyměnil, už s tou T28 to letí jínak.. ale třeba se připravit na to,že to sežere kupu peněz..
pokad to vemu nějakou tu S13 tak jí ze zacatku určitě budu chtít trochu poznat ne že to hnedka supnu do garaže a komplet rozeberu chtěl bych prostě stim autem něco malo zažít pojezdit a nasledně kousek po kousku hooodně pomalau dodělavat vylepšení určitě nechci jít až na nějakou stage xxx :D nemužu ted rikat kam až bych chtěl dojít pač nevím která stage obsahuje co a jak...každopádně vím že penez to spolkne asi víc než dost a jsem stím abych řekl pravdu celkem smířený.. :D jinak máš pravdu 328i je dobrý motor jak hospodárně tak výkonově jenže hold výkon už nestačí to auto taky něco více váží už... :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů