Levé okno

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Levé okno

Příspěvek od Peca » 31.12.2006, 19:33

Nefunguje mi stahování levého okna, ozve se jen cvaknutí ale nic se neděje. Mám podezření že to "něco" se ulomilo postupně, protože než to přestalo fungovat úplně tak to občas šlo. Nevíte co může být v pr..? Resp. jak to nejlépe zjistit? Díky...
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Pip_200sx
user
Příspěvky: 61
Registrován: 22.05.2006, 18:21
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pip_200sx » 31.12.2006, 20:22

Zkus se podívat do té krabičky co je ve dveřích a vedou do ní dráty od ovládání a zkontroluj kontakty na tom plošným spoji. Já sem měl to samý
200SX, Už je i technická, ale ještě chce poštelovat.

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 31.12.2006, 20:25

1.Zkontroluj pojistky - nevím jestli je pojistka na stahování, ale radši na to mrkni

2.Kazdopadně tak jako tak za prvé musiš sundat čalounění dveří:
- v kapse u panelu s tlačitky je pod vičkem šroubek
- možná je také u pod páčkou na otevření dvěří + sundat krytku kolem páčky
- jeden je na reprákem pod takovou čepičkou
- víc jich tam snad není :idea:
- čalounění je tam zaklapnuté na těmi plastovými špunty

3.Rozpoj všechny konektory a zkontorluj jestli nejsou zoxidované
(černá krabička co je ve dveřích je také součástí stahování)

4.Pokud to stale nejde tak odpoj konektror co jde do motoru co pohání stahování. Odpoj baterku a natahni si drátky od baterky a zapoj je na ten konektor a zkus jestli funguje motor
.....................
pokračování až podle toho co zjistíš :wink:
________________________________________
Mě třeba stahování blblo podobným způsobem:

Ozvalo se cvaknutí (cvaknutí je zvuk sepnutí relátka) a okno se nestahlo. A blblo mi to takto jenom občas. Kontroloval jsem konektory zda dobře drží. Nakonec jsem i vyndal stahovaní a rozebral a vyčistil motorek (při demontáži motorku mi vypadla ocelová kulička která tam funguje jako axialní ložisko šneku), somozrejme sem si toho ze vypadla nevsiml. Tak jsem to cele zase sestavil abych zjistil ze neco nefunguje jak má. Další den jsem šel shánet ložiskovou kuličku :roll:

Nakonec jsem zjistil že to cele nefungovalo kvůli černé ovládací krabiče s relátky - rozebral jsem jí a zkoumal zda není nikde neco spatně zaletovaného a až pod lupou :shock: jsem zjistil že jeden letovaný spoj byl po obvodě prasklý - byl to jeden spoj na ktery se napojuje konektor. No otřesama to chvilku fungovalo a chvilku ne.
No a aby toho nebylo málo tak mi po půl roce prasklo lanko v mechanismu....... :twisted:
Naposledy upravil(a) 935Baby dne 31.12.2006, 20:30, celkem upraveno 2 x.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 31.12.2006, 20:27

Pip_200sx píše:Zkus se podívat do té krabičky co je ve dveřích a vedou do ní dráty od ovládání a zkontroluj kontakty na tom plošným spoji. Já sem měl to samý
A hele, stejná závada co jsem měl. Asi nějaká výrobní vada :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Pip_200sx
user
Příspěvky: 61
Registrován: 22.05.2006, 18:21
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pip_200sx » 31.12.2006, 20:51

Nejspíš jo. Když sem to vyndaval tak na tom plastovým krytu bylo vidět že už s tim někdo něco dělal.
200SX, Už je i technická, ale ještě chce poštelovat.

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 01.01.2007, 14:05

Díky kluci, mrknu na to....tedy až budu schopen se vymotat ze dveří...
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Al3x
user
Příspěvky: 705
Registrován: 14.04.2006, 16:04
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Al3x » 01.01.2007, 16:37

nejdřív možná koukni jestli sis to nevypl tím druhým knoflíkem u řidiče jednou se mi to taky stalo a pak sem se divil :lol:

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 01.01.2007, 16:58

Al3x píše:nejdřív možná koukni jestli sis to nevypl tím druhým knoflíkem u řidiče jednou se mi to taky stalo a pak sem se divil :lol:
Díky za radu ale řeč je tu o levém (řidičově) okně takže mi tvá rada asi nepomůže ;)
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 01.01.2007, 17:05

Chlapi já se z té elektriky v SXu poseru. Popíšu moji "opravu" toho okna:

Sundal jsem tapecírunk dveří, zkontroloval konektory a zjistil že když se pohýbe s drátky co vycházejí z té černé krabičky tak stahování okna funguje. Resp. když se ohnuly trochu nahoru tak to fungovalo. A pak to přišlo..
Chtěl jsem to zase složit ale všiml jsem si že když stisknu tlačítko pro stahování řidičova i spolujezdcova okna tak to zkratuje elektriku v autě (vypínalo se rádio atd..). Poté jsem chtěl popojet k baráku ale nešlo nastartovat, jakoby se spínal imobilizér....k tomu samozřejmě se vždycky rozhoukal alarm. A perlička nakonec...po otočení klíčkem do druhé polohy se rozsvítí kontrolky, tak jak mají, kromě kontrolky oleje diffu, ta se rozsvítí až po vysunutí antény(!!). Ne, tohle není žádný novoroční vtípek, přesto myslím že jste se pobavili, takhle to dopadá když já na něco šáhnu :evil:
A teď babo raď...
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 01.01.2007, 17:09

Jo ještě jsem tam nevrátil čalounění ale to s tím proboha nemůže souviset ne??! Ale jinak fakt nevím čím to může být! :?
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 01.01.2007, 21:10

No reagovat mohu snad jenom na to že po zahýbání s konektorem u černé ovladací krabičky to začlo opet stahovat.

Na základe toho bych tu krabičku otevřel - čelo ze strany kde je konektor se nechá vypáčit.
Podivej se na plošné spoje a zkontroluj zaletování konektorů a mrkni i na ostatní letované spoje.

Na ten ostatní haluz s autem nemohu reagovat, snad jenom..........asi ty novoroční oslavy tvoje auto přehnalo :lol:

PS: mě kontrolka difu taky nesvítí a zárovku v palubce prasklou nemám abych otestoval zda se rozsvítí po vysunutí antény nemohu protože tam zádnou nemám - díru po ní mám zapatlanou silikonem, tak uz jsem to koupil :roll:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 02.01.2007, 12:39

Tak to "divné chování" auta má zřejmě jednoduchou příčinu - slabá baterka :)
To vysvětluje to vypínání elektriky v autě při stisknutí tlačítka stahování okna...
Co se týče toho problému se stahováním....rozdělal jsem tu černou krabičku a nelíbí se mi tam jeden spoj, viz foto....
Obrázek

Ten by mohl dělat problémy. Jinak při stisku tlačítka je vidět že relátka se "chtějí" sepnout ale pohnou se jen trošičku, to bych přičítal malému proudu který jde do jejich cívek.
Nebo jsem mimo?

Btw, doporučte vhodnou novou baterku ;)
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Pip_200sx
user
Příspěvky: 61
Registrován: 22.05.2006, 18:21
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pip_200sx » 02.01.2007, 12:48

U mě to byl přesně ten samej :roll:
200SX, Už je i technická, ale ještě chce poštelovat.

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 02.01.2007, 13:41

Pip_200sx píše:U mě to byl přesně ten samej :roll:
Hmm, divný. Jdu shánět pájku... :)
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Martin 001
user
Příspěvky: 191
Registrován: 19.12.2005, 07:26
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvek od Martin 001 » 03.01.2007, 18:26

Očisti ještě kontakty těch relátek, nebo koukni jestli nejsou nějak moc opálené. Mě se stávalo, že se občas jedno relátko svařilo...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů