Motor 1.6

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
NS
user
Příspěvky: 48
Registrován: 02.01.2006, 20:37
Bydliště: Tábor

Motor 1.6

Příspěvek od NS » 02.01.2006, 20:44

Ahoj, jenom takovej dotaz co si o tom kdo myslí:
Chtěl bych do mojeho Sunnyho dát motůrek buď 1.6GTi nebo 1.8GTi z novějšího Sunnyho anebo nakonec 1.8T ze Silvie, popř. 200SX. Nejvíc by se mi líbilo to 1.8Turbo ze silvie - je to ještě 8mi ventil a policajtum by se dalo kecat že je to originál oturbená 1.6 :D No anebo oturbit tu 1.6, ale to je jednobodový vstřik a to asi není žádná legrace co?
Poradíte mi někdo please co s tím? Nebráním se hlubší úpravě čehosi, jenom bych chtěl vědět jestli už někdo nemá podobnou cestičku prošlapanou, líná huba - holý neštěstí, jak se říká.
Zatím je to jenom ve stádiu nápadu...
Sunny je pro info 1.6 8V z roku 85...
P.S.: po přečtení fóra - nejsem puberťák vymejšlející chujoviny, něco takovýho mě napadlo že by se mi moc líbilo vrtat se v autě klidně 2-3-4 roky a udělat z něj takovýho menšího satana a jsem si vědom všeho co k podobným úpravám patří - brzdy, podvozek, chlazení, problémy s elektrikou apod. věcičky...takže pokud je to kravina tak kdyby měl někdo nápad jakej motor?
P.S. Ať si koupim 200SX neberu, jestli jsem se sekl fórem tak se omlouvám, potřeboval bych poradit jenom obecně...
Nissan Sunny 1.6 - sold
Nissan Laurel 2.8D - sold
Nissan Silvia 1.8T

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 02.01.2006, 21:48

myslím, že to tady nikdo nedělal
dávat turbo pro normální ježdění na přerní náhon, to moc nedoporučuji, víc starostí, než užitku a když se ná hodou vymasíš, tak pojištovny se otočí zády, ale budiž, nezatracuji to
podle mne je lepší do toho sunika píchnout tu 1,8, popř dvoulitr co se do nich dával a ještě si s tím trochu pohrát, jinak ta 1,8 má pokud se nemýlím 95 kw, což je na předek slušný, ale nekupuj jen motor, kup celýho vraka, motoru dej GO a i s celou elektrikou, to překopej, jinak už jsem to psal jinde v olmiku je bluebird s CA 18 motorem, pojízdnej a už je za 14, pokud bys ho chtěl na překopání do tvýho sunika dej echo
jinak at se daří

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 02.01.2006, 21:48

nejlevnější a nejjednodužší varianta je prodat suníka a kopit 200sx, ale to si slyšet nechtěl

pak bych asi koupil celej motor s elektronikou z 200sx a nabaslil ho do sunnyho, nebude to prdel, ale jestli se práce nebojíš, tak to zkus, určitě to bude jednodužší než turbit ca16de. tam budeš mít jenom jediný 2 uskalý a to uchytit motor a vymyslet jak ho napasovat na převodovku ze sunnyho, která je napříč, dodělat hadice na ic, vodu a vejfuk už bude maličkost

Uživatelský avatar
NS
user
Příspěvky: 48
Registrován: 02.01.2006, 20:37
Bydliště: Tábor

Příspěvek od NS » 02.01.2006, 21:57

Martin_534 píše:nejlevnější a nejjednodužší varianta je prodat suníka a kopit 200sx, ale to si slyšet nechtěl

pak bych asi koupil celej motor s elektronikou z 200sx a nabaslil ho do sunnyho, nebude to prdel, ale jestli se práce nebojíš, tak to zkus, určitě to bude jednodužší než turbit ca16de. tam budeš mít jenom jediný 2 uskalý a to uchytit motor a vymyslet jak ho napasovat na převodovku ze sunnyho, která je napříč, dodělat hadice na ic, vodu a vejfuk už bude maličkost
No to je právě...uchytit motor by ještě nějak šlo, ale jak ho napasovat na převodovku? Určitě bych jí tam ale stejně nemohl nechat ne? Spojka by šla do kopřiv hned a převodovka chvilku po ní :?
Proto by se mi líbilo něco předohrabního s motorem napříč...třeba Bluebird se dělal s 1.8T snad taky? Nebo ne? To jenom mám takový útržky v paměti když jsem onehdá sháněl kabely ke svíčkám na Silvii, tak něco podobnýho byl zrovna Bb. Jinak výkonu na předku se nebojim, však je spousta jiných výrobců s ještě silnějšíma a předohrabníma autíkama ne? A jak se s tím jezdí mi je taky jasný, předek s plynem jsou koleje a šmytec 8) :D
Takže by bylo asi nejlepšejší zkusit sehnat nějaký to GTi a nabastlit což?
Jinak pánové děkuju za rady, ještě pokukuju po netu kde se co dá, ale praxe a praktické porovnání je nedostižné :wink:
Nissan Sunny 1.6 - sold
Nissan Laurel 2.8D - sold
Nissan Silvia 1.8T

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 02.01.2006, 22:04

no pprávě ten bluebird je předek a je kompletní a motoricky úplně stejnej jako sunny 1,8 GTi, akorát, že ty 1,8 GTi se prodávají dráž
a má i převodovku, a jelikož je to typizovaný na sunnyho, nebudeš mít problémy s fízlama ani s případným přepisem

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 02.01.2006, 22:08

no kamarád nacpal na š120 převodovku audi tt 1,8t motor, takže todle bude taky proveditelný :-)

Uživatelský avatar
otasTM
user
Příspěvky: 1746
Registrován: 27.12.2004, 20:35
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otasTM » 05.01.2006, 17:58

a proč né rovnou RB26DETT? :rolleyes: :toothy2:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 hostů