Umístění pojistek

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Umístění pojistek

Příspěvek od Peca » 07.03.2006, 21:26

Chlapi kde jsou umístěný pojistky na osvětlení a další věci v interiéru?
Jsem dnes zapojoval rádio a někde se o sebe otřely obnažené vodiče, jiskřička, čmoudík a přestalo mi svítit stropní světlo a fungovat hodiny :(
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění pojistek

Příspěvek od blázen » 07.03.2006, 21:29

vedle spojkoveho pedalu vlevo, jak je ten plast na opirani nohy, ...vedle něj sou dviřka tak je otevři a si tam :wink: klekni na zem na kolena a strč hlavu do prostoru nohou a najdeš to ..koukej vlevo :)
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 07.03.2006, 22:52

Sakra, myslel jsem že když zapojím do line-in na rádiu mp3 přehrávač tak to bude hrát! A nic. Bizarní je že když zapojím přehrávač do line-out (tedy tam kde se připojuje např. zesilovač) tak to hraje, ale jen zadní repro :roll:
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 07.03.2006, 23:23

Problem vetsiny radii je ten, ze line-in vstup neumeji zvolit primo nejakym tlacitkem na panelu, ale tento vstup slouzi casto jen k pripojeni audio vystupu z CD menice a jako takovy ho lze zvolit jen s fyzicky pripojenym menicem (dokud tam neni nebo si radio nemysli, ze tam je, neumozni ten vstup zvolit). Ten kulaty menicovy konektor na zadni strane radia pak obsahuje jen ridici signaly pro changer a neni jim vedeno audio (duvodem je nejspis ruseni zvuku ovladaci logikou)... Videl jsem ale i radia, kde stacilo nektery z pinu na tom konektoru uzemnit nebo napojit na + napeti a bylo mozne vstup line-in zvolit a vyuzivat pro cokoliv, aniz by byl changer pripojeny. Pokud jde ale o moderni radio s normalizovanym konektorem (a ridicimi signaly), aby mohlo pouzivat i changery jinych znacek, tak to nejspis nepujde (kdysi mela kazda firma patent na rozum a delala si svoje zapojeni, ktere slo obcas prelstit).

A to, ze to hraje do zadnich repro? A co bys cekal? Ten vystup line-out je vyvedeny za regulatorem hlasitosti, pred vykonovym zesilovacem radia a kdyz mu sem natlacis signal, tak to do toho zesilovace dojde. Z hlediska toho signalu to neni "jednosmerka", i kdyz tam pisou "out". Do druheho paru (prednich) to hrat nemuze, protoze regulator hlasitosti/vyvazeni (leva-prava, predni-zadni) je polovodicovy (nejaky integrovany obvod nebo jeho cast) a ten to pres svuj vstup do druheho paru kanalu nepusti - pokud jsem to nevysvetlil tak, aby se to dalo pochopit, tak takhle: kdyz pripojis draty od reproduktoru do VYSTUPU jineho zesilovace, tak na jeho VSTUPU (treba cinch - konektorech) nebudes mit tento signal treba jen zeslabeny. Tady uz to "jednosmerka" je. Pomijim fakt, ze takhle by mohly oba zesilovace vzplanout jasnym plamenem :lol: To samozrejme u malovykonovych (linkovych) signalu nehrozi, plati jen pro ten muj priklad s reproduktorem...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » 08.03.2006, 00:27

Díky, super vysvětlení. To s tím CD měničem už mi taky docvaklo. Asi to vyřeším kazetovým adaptérem a bude.
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 08.03.2006, 11:58

Ten kazetovy adapter strasne mrsi signal, doporucuju spojit se s nejakym elektrikarem/radioamaterem a vyresit to nejak lip. Bud odrbat ten prepinaci obvod tak, aby si myslel, ze tam menic je, nebo se to da odporove sloucit treba s kazetou, kterou stejne moc vyuzivat nebudes, staci prepnout na kazetu, pripojit mp3 a hrajes...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů