Sleepy eye - drift look

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 08.01.2005, 10:40

Pietro napsal:

Super Az budes mit cas a chut, tak bys sem mohl dat naky fotky.

Vim ze sou uz na tom foru, ale prece jenom...
Cas by byl ale digitalni fotak neni :evil:

No tak jsem to poradne testoval a ze by to bylo zas tak skvele reseni to se rick neda. Jasne funguje to presne tak jak pisou v tom clanku, ale.....
pri mzikovem ovladani vyklapeni svetel (rychlem precvakavani vypinacem) vznikaji velke rázy ve vyklapecim mechanismu - uplne to hejbe s celou kasli, je citit takove slabe zachveni. Preci jenom je to konstruovano na nejaky delsi plynulejsi chod.
Cela svetla se vyklopi za cca 1.5 sekundy a to samotne nastaveni polohy co chcete je slozite - blbe se trefuje poloha, proste to nestiham.

Tak me to pripada jako nejlepsi zpusob jak oddelat ovladaci mechanismus svetel. Nevim, mozna je mam nejak spatne serizene ze to tak skube.

Stejne je asi nelepsi pouzit ten vypinac pouze pro vyrazeni vyklapecich motorku a pak si nastavit sleepy eye polohu manualne pomoci kolecek na motorkach. Aspon ten vypinac umozni zapnuti svetek v sleepy eye poloze.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 08.01.2005, 10:46

No a co takhle tam zkusit namontovat dvoupolohovy spinac (misto toho co jenom vyklapi svetla), nebo tak neco, aby se nemuselo porad cvakat nahoru a dolu?

No tak me to jenom napadlo, nejsem elektrikar a nemam absolutne potuchy, co by to asi obnaselo. :?:

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 08.01.2005, 18:23

Vzdyt ten seriovy vypinac ny vyklapeni svetel je taky prece dvou polohovy. Asi jsem spatne pochopil co jsi tim myslel.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 22.01.2005, 13:13

Tak jsem aspon vyfotil umisteni toho vypinace. Dira uz tam byla predvrtana :D

Obrázek
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 22.01.2005, 17:29

935Baby píše:Vzdyt ten seriovy vypinac ny vyklapeni svetel je taky prece dvou polohovy. Asi jsem spatne pochopil co jsi tim myslel.
No moje puvodni myslenka byla, dat tam neco, co ma dve polohy v poloze ON.
1. poloha - sleepy eye
2. poloha - plne otevrene

s tim, ze sleeoy eye by slo se svetlama ON.

Prave proto sem psal, ze nevim ale, co by to obnaselo :(

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 22.01.2005, 21:55

Mylis tedy aby pouze prepnutim vypinace presla svetla do sleepy eye polohy. Ze by se tedy nemusely vzdy kdyz chces sleepy eye nastavovat a jenom prepnutim vypinace by presly do stanovene polohy?

Bylo by to super, ale taky bohuzel nevim co presne by to obnaselo.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 22.01.2005, 23:27

Neco takoveho :P Ale jak na to?? :roll:

Uživatelský avatar
otasTM
user
Příspěvky: 1746
Registrován: 27.12.2004, 20:35
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otasTM » 23.01.2005, 12:00

ja bych dal oto?ný potenciometr - je to vlastn? vypína? ve tvaru kole?ka, kterym by se dala nastavit plynule p?esná pozice serva svetla :)

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) otasTM dne 24.01.2005, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Spike
user
Příspěvky: 218
Registrován: 08.01.2005, 21:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spike » 23.01.2005, 21:16

otasTM píše:ja bych dal oto?ný potenciometr - je to vlastn? vypína? ve tvaru kole?ka, kterym by se dala nastavit plynule p?esná pozice serva :)
Jo to good nápad, tak by to slo udelat, tak jen do toho kluci! :D
Červená RS13 ´90
- ve fázi přestavby

Uživatelský avatar
otasTM
user
Příspěvky: 1746
Registrován: 27.12.2004, 20:35
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otasTM » 23.01.2005, 21:25

Spike píše:
otasTM píše:ja bych dal oto?ný potenciometr - je to vlastn? vypína? ve tvaru kole?ka, kterym by se dala nastavit plynule p?esná pozice serva :)
Jo to good nápad, tak by to slo udelat, tak jen do toho kluci! :D
Vždy? víš odkud to znám :wink: a zaru?en? to bude fungovat i u serva v aute :)

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 26.01.2005, 22:08

Nebyl by zadny problem to vyrobit.. bud s potenciometrem, nebo s nastavenim treba poctem stisknuti... vse by jen menilo casovou konstantu, po kterou by bezel motorek otevirani svetel..
Kdyz vydrzite, udelam vam to komplet jako modul, ktery jen pripojite do auta a frcite.. ale bohuzel ted vubec nezbyva cas, ani se me moc nechce laborovat v te zime v garazi...
Kdyby se tedy nekomu chtelo, sepiste mi poznatky.. ktere draty je treba prerusit, co se stane kdyz se potzom zase spoji,atd..
no stejne to musim zmerit, protoze je treba zjistit, jakym napetim ovladat ten popup kontroler, aby po vypnuti a zapnuti svetel zase najel do stanovene polohy..

Jak rikam, je to o case a pocasi..
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 17.05.2007, 13:07

A co když dám místo vypínač poťák který v krajní poloze vypíná. Potočím ním takže se světla budou otvírat pomalinku a až budou mít vhodnou poloho dotočím vypínač do polohy off a je to bez rázu a v pohodě si je můžeš nastavit a bude to levné řešení bez přemýšléní.
All-Track Carlos Sainz limited
http://www.pulstar.cz = nejlepesi zapalovaci svicky
Obrázek
http://www.girlfashion.cz = neco pro pritule , sestry a manzelky

Uživatelský avatar
areuratty
user
Příspěvky: 1705
Registrován: 10.04.2007, 07:53
Bydliště: Doma

Příspěvek od areuratty » 09.01.2008, 16:37

Vyřešte to jako já...Nevim jak jsem to dokázal, ale jednoho dne (minulá sobota) po bokování jsem zapnul světla, oni se rozsvítili, ale nevyklopily se...Tak jsem zmáčkl čudlík vedle volantu na vyklápění, vyklopil jsem rozsvícená světla, zmáčkl jsem ho znovu, aby šli světla zaklopit, na páčce vedle volantu jsem zhasnul, světla se začala zaklopovat, a když byli v poloze ideální pro sleepy eyes, přepnul jsem páčku do polohy kdy světla svítěj a oni zůstali tam kde jsem chtěl...Teď to tak praktikuju pokaždý když za světla někam třeba jedu...mam sleepy eyes, svítěj a policajti mi ve dne nic nemůžou...když padne tma, vyklopim světla naplno a je vystaráno...
ex Nissan 200SX -> now Nissan Skyline R32
Obrázek

Uživatelský avatar
mick
user
Příspěvky: 456
Registrován: 16.10.2006, 20:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mick » 09.01.2008, 17:56

takhle to mam taky, delal jsem to podle toho navodu, jenze razu te to nezbavi - ze zacatku byly nepatrny a svetla se vysouvaly stejne vysoko, ted uz je to horsi. nicmene kdyz je ten obvod rozepnuty funguje to tak jak rika areuratty.
červená mrcha je to

Uživatelský avatar
areuratty
user
Příspěvky: 1705
Registrován: 10.04.2007, 07:53
Bydliště: Doma

Příspěvek od areuratty » 09.01.2008, 20:50

mick píše:takhle to mam taky, delal jsem to podle toho navodu, jenze razu te to nezbavi - ze zacatku byly nepatrny a svetla se vysouvaly stejne vysoko, ted uz je to horsi. nicmene kdyz je ten obvod rozepnuty funguje to tak jak rika areuratty.

Takže se mi někde podělal el. obvod od světel?
A to se mi jako časem budou otevírat každý světlo různě rychle? takže každý pak bude v jiný poloze? to nééé :(
ex Nissan 200SX -> now Nissan Skyline R32
Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů