Shocked - original součástka NISSAN nepasuje, WTF ?

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Shocked - original součástka NISSAN nepasuje, WTF ?

Příspěvek od 935Baby » 24.09.2006, 00:09

Tak jsem si koupil na motor CA18DET hezkdy novy sroubek na stelovani volnebehu ktery je mi uplne k hovnu :cry:

Na sroubku je O-kroužek který tesní závit a zabranuje uvolnení šroubku vlivem vibrací motoru. Na mém původním šroubku je poškozený ten O-kroužek a než shánět někde O-kroužek, tak jsem si koupil ten šroub nový - stal cca 150Kc tak jsem to neřešil.

Včera jak jsem steloval (respektive rozladoval) předstih tak jsem i serizoval volnoběh a tak jsem si řekl že bych mohl namontovat nový šroubek na štelování volnoběhu - originál NISSAN Part Number: 16144-51E16
Byl to dobrý nápad do té doby než jsem vyndal ten starý šroubek a porovnal ho s tím novým :shock: :twisted: Uplně se lišil

Rozdíly:

- mneší průměr za hlavou šroubu
- jiná celková délka šroubu
- O-kroužek v úplně jiné poloze než na starém šroubu: na novém byl O-kroužek před závitem a na starém za závitem

Tak jsem ho zkusil namontovat a nadoraz jsem ho dotáhl protože když nebyl plně dotažený tak se viklal že by se vlivem vibrací motoru povolil. Nastartoval jsem motor s odpojeným AAC ventilem a motor měl snahu chcípat - tak jsem chtel zvýšit volnoběh povolením šroubku o několik otáček a šrou býl tak volný že by se vytřásl vibracema.

Tak jsem dal zpět starý šroub s poškozeným O-kroužekem - ještě docela drží tak snad to tam nějakou dobu vydrží a pak kudu muset najít nějaký vhodný O-kroužek
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 11.10.2006, 11:13

mno napada mne jestli neni u tebe? jestli soucastka v tvem voze neni mnenena?

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 11.10.2006, 15:10

Ten volnobezny sroub se montuje do takove příruby co je na pravem boku saciho bloku. Pochybuju ze delali behem produkce S13 nejake modifikace na té přírubě.

Zkousel jsem ,dle servisního katalogu FAST NISSAN, vyhledat part number té příruby pro facelift S13 a prefacelift S13 a obe cisla se shoduji. I part number pro volnobezny sroub se shoduji.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 16.10.2006, 08:24

tak se koukni na part number toho sameho dilu u posledni S12 a u sunny 1.8i 16V GTI jsou tam temer stejne motory.

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 16.10.2006, 18:31

Elviiis píše:tak se koukni na part number toho sameho dilu u posledni S12 a u sunny 1.8i 16V GTI jsou tam temer stejne motory.
nemam VIN abych koukl na tyto auta
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 16.10.2006, 23:26

a co potřebuješ

vin sunnyho s ca 18 de a bluebirda s ca 18 de, můžu dodat

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kenivruh » 17.10.2006, 08:32

935Baby píše:
Elviiis píše:tak se koukni na part number toho sameho dilu u posledni S12 a u sunny 1.8i 16V GTI jsou tam temer stejne motory.
nemam VIN abych koukl na tyto auta
Ked chces v FAST pozerat ine auto nemusis mat VIN. Stlac F8 a vyber si auto ake chces (z tych, ktore su dostupne v tvojej instalacii).
Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 211 hostů