Problémy s ovládáním páček po posunutí volantu k řidiči

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Problémy s ovládáním páček po posunutí volantu k řidiči

Příspěvek od 935Baby » 17.07.2006, 06:32

Silně zvažuji kopit stavitelnou podložku pod volant. Je stavitelná od 40mm do 80mm. Cena přijatelná 990Kč :D

Obrázek

Mám již sportovní volant (odsazeny o 40mm) ale pořád mi to nestačí, potřebuji cca dalších 40mm abych měl optimální držení volantu a jako bonus si posunu sedadlo dál a ulevím nohám.

Hlavní moje obavy

po instalaci té podložky bubu mít velice daleko k páčkám pod volantem. Klasicky když se používají tak aspon mě stačí když ruku nechám na volantu a pouze natáhnu prsty. Po instalaci sportovního volantu na ty páčky ještě dobře dosáhnu, ale už je to taková limitní hodnota. Když nainstaluju tu podložku tak abych dosáhl na páčku tak budu muset ruku sundat z volantu a zašátraat pod volantem abych mohl třeba zapnout blinkr.

Máte nikdo takhle daleko k páčkám? Jak se vám ovládají když jsou takhle daleko?

Já budu auto používat v běžném provozu. Bydlím na vesnici, takže ve velkém městě toho moc nenajezdím (to pro představu jak často budu ty blikny používat)

Moc děkuji za jekékoliv poznatky :wink:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 17.07.2006, 08:30

bude to dost nepříjemný, ale myslim, že posunout páčky dopředu by nemusel bejt taksložitej problém
držej na volantu na 2 čroubcích, tak by stačilo udělat nějakej mezikus

Řehy
user
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004, 21:27
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Řehy » 17.07.2006, 16:35

Martin_534 píše:bude to dost nepříjemný, ale myslim, že posunout páčky dopředu by nemusel bejt taksložitej problém
držej na volantu na 2 čroubcích, tak by stačilo udělat nějakej mezikus
a domyslet a dodelat vypinani blinkru pri toceni volantem...

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 18.07.2006, 16:22

Tak jsem to koupil a dnes to namontuju a bude se testovat :)

V žádném případě to špatně nedopadne, protože stokrát je lepši nepohodlé ovládání páček pod volantem než nepohodlné řízení auta :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 20.07.2006, 16:52

Takže když mám ruku na volantu tak na páčky nedosahnu, musím ruku sundat.

Aktuálně mám nábu vysunutou o 60mm

Obrázek
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 20.07.2006, 21:12

Tak jsem to dneska pořádně projel a v ovládání páček nevidím žádný zásadní problém:

- ruku jsem z volantu musel sundat (respektive trochu sáhnout hloubš abych dosáhl na páčku)
- přišlo mi to jenom trochu nepříjemné, jde jen o zvyk


Takže jsetli někdo váháte kvůli ovládání páček s koupí podobné podložky pod volant, tak moje rada zní:

Vykašlete se na páčky, důležitejší je poloha volantu :wink:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 191 hostů