zažitky z cest -strkanice, tla?enice, dr? ...

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andeer
user
Příspěvky: 293
Registrován: 28.02.2005, 14:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

zažitky z cest -strkanice, tla?enice, dr? ...

Příspěvek od Andeer » 27.06.2005, 19:39

cau kuci, jaka byla vaše ryba co jste si na dalnici / silnici vychutnali

zrovna dneska me predjizdel (celou kolonu) jeden zasrany nemec v tak neprehlednem useku s allroadem! roskopal bych mu hubu ! mohla na to doplatit spoustu nevinnych lidi. po 500m se cesta rozsirila na 4proudou dalnici kde bylo videt ze nestaci s dechem. prekracovat hranici 230km/h jsem nechtel , jezdim totiz jeste na zimnich :oops: :oops:

14roku stare auto... nissan forever :-)
Nissan 200sx 92'
cervena b., dovoz nemecko
repas turbo od michala - jede fajně
Intercooler avia, BOW MK2, iridium IQ20, 1.1BAR , CHIP stage1, mobil1 5W50

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 27.06.2005, 22:13

No, za t?ch víc než 20 let za volantem jsem toho vid?l už celkem dost, tak plácnu jednu p?íhodu hodn? starou a jednu z lo?ského léta.

Tak nejd?ív ta lo?ská, protože to šlo o život nejen m?j, ale taky mé dcerky a mamky, jednoho slušného ?idi?e a jednoho debilního imbeciloidiota, který to všechno zp?sobil. Vracel jsem se z výletu od Rantí?ova do Jihlavy (cca 4km) a t?sn? p?ed rovinkou vedoucí do Ji je z prudkého stoupání zatá?ka typu "S", tedy dvojitá, st?ídavá. Silnice je úzká okreska 3. t?ídy s nezpevn?nou krajnicí a cca 0.5m p?íkopem, do té zatá?ky není vid?t ani za kokot, protože je oboustrann? hust? porostlá k?ovím a vzrostlými listnatými stromy. K vrcholu toho kopce (a nájezdu do první zatá?ky - pro m? levoto?ivé) jsem to m?l tak 30-40m, jel jsem okolo 70 (víc se tam fakt nedá, i když tam není omezená rychlost, takže platí 90 - není tam vid?t a ob?as tam jedou cyklisti nebo se šourají chodci, okolo není žádná alternativní cesta), z protism?ru vyjelo n?jaké malé auto. Mohlo tam mít tak +/- 80, pro n?j to bylo z kopce a už vyjížd?l tu druhou zatá?ku. Vedle n?j se ale objevilo to hovado s n?jakou starší dvoutunovou limuzínou, které ho nejspíš celým tím esí?kem p?edjižd?lo. Mohl tam mít tak 110-120. Moc d?lat se toho nedalo - bylo to strašn? blízko, v sou?tu jsme tam m?li skoro 200, zabrzdit by se to nestihlo (navíc ten v?l reagoval se zna?ným zpožd?ním) a ta silnice je tak úzká, že se tam st?ží vejdou 2 auta. Narval jsem to pravou polovinou do p?íkopy, celou svou vahou (skoro 90 kilo) jsem ob?ma rukama visel na volantu tak, abych auto udržel v p?ímém sm?ru. Ten protijedoucí ?idi? malého auta zareagoval bleskov? - ud?lal tém?? to samé, m?l strašnou výhodu toho malého a úzkého auta. Tak se tam ten debil vešel p?esn? na st?ed, zabíral víc než poloviny obou pruh? a všichni t?i jsme se minuli v jednom okamžiku. Podotýkám, že to všechno se odehrálo na ne více než 40 metrech p?i sou?tu okolo 180-190 km/h. Vyjel jsem z té p?íkopy, a kdybych jel sám, tak jsem to oto?il a ten pí?us by byl za pár chvil po smrti. Rozmazal bych mu tlamu po silnici. Stihl jsem jen zaregistrovat, že m?l místní zna?ku a ur?it? vyjel z takové milioná?ské ?tvrti, která p?i této cest? leží (nejlevn?jší stavba je tam za cca 10 Mega). Rad?ji nedomýšlím, co by se stalo, kdybych se místo uhýbání snažil brzdit, kdybych to auto jedoucí polovinou v p?íkopu neudržel a zapíchl se p?edkem nebo kdyby ten protijedoucí ?idi? nezareagoval tak, jak zareagoval. Nebo kdyby to nebylo malé auto, ale t?eba nákla?ák... O m? zase až tak nejde, ale vezl jsem dva lidi, na kterých mi záleži...

Ta druhá je stará tak +/- 8 let. Jel jsem po D1 z Vyškova na Brno. Ned?lní odpoledne, krásné po?así, n?kde vep?edu Trabant, za ním Schade Favorit s dvoukolovou kárkou, pak ?ervené Toledo a za ním já. Jel jsem tak okolo 140 a za?alo m? p?edjížd?t n?co st?íbrného, Oktávka nebo Passat, to si už nepamatuju. Byl ode m? zadním nárazníkem tak 2-3 metry, najednou vyhodil pravý blinkr, párkrát p?erušovan? zablikal brzdama (to už jsem já brzdil i ušima), zamyškoval se p?ede m? a najednou nad našimi ob?ma auty prolet?la ?ervená kapota. Oba jsme dobrzdili tak na 70, nárazník na nárazníku prokli?kovali do levého a zpátky do pravého pruhu - vyhýbali jsme se tomu Toledu, které stálo nap?í? v pravém pruhu, s p?edkem nasm?rovaným do odtokového kanálu. Co se stalo: Toledo se jalo p?edjížd?t Favorita s kárkou. Jenže ten pytel asi netušil, na co jsou zrcátka, a tak ve chvíli, kdy m?lo Toledo kus p?edku vedle kárky, za?al p?edjížd?t Trabanta. Kárkou narazil Toledu do pravého p?edního kola, ?idi? se lekl, uhnul vlevo, narval p?edkem do svodidel, rozto?il se, vylet?l do vzduchu (proto ta myška toho p?edjížd?jícího ?idi?e, co p?edjížd?l m?), za stálého to?ení spadl zpátky do pravého pruhu a díky tomu kanálu si zlomil p?edek t?sn? p?ed p?edními dve?mi tak do 30 stup?ového úhlu sm?rem k zemi. Tak z?stal stát (proto jsme ho objížd?li levým pruhem p?i tom dobrž?ování). Trabouch pokra?oval v jízd?, já i ten st?íbr?ák jsme zastavili za nehodou, vytáhli z vraku Toleda 5 lidí - našt?stí se krom? leknutí nikomu nic nestalo - fá?ko m?lo na kárce jen uražené levé zadní sv?tlo a trochu naražený roh, nešla mu zav?ít klopna, a to bylo vše. Já p?es toho vysokého st?íbr?áka tém?? nic (krom té letící kapoty) nevid?l, ješt? že to byl machr, který mi p?erušovaným bržd?ním dal najevo, že se n?co d?je a já m?l ?as na tu jeho myšku reagovat. Jinak by on byl ?eln? v tom Toledu ve chvili, kdy to narvalo do st?edových svodidel nebo by sest?elil m? do p?íkopu p?i té myšce nebo by m? m?l v kufru. Takhle to pro nás oba dopadlo bez jediného škrábnutí...

Uživatelský avatar
Heini
user
Příspěvky: 1817
Registrován: 30.03.2005, 21:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Doublejay

Příspěvek od Heini » 28.06.2005, 09:01

Tak to máš pravdu, zrovna ten okres je ú?esnej bydlel jsem tam 4 roky v Horní Cerekvi. A to že tam potkáváš v nejhus?í mlze u rybníka Škodovky bez sv?tel není vyjímka, ješt? k tomu na cest? kde se nevlezou ani dv? auta.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 128 hostů