OT

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: OT

Příspěvek od raddy » 15.02.2014, 16:45

Fizzbiker píše: pro nase hrani (dle meho) zcela dostacuje seriovy CAS v dobrem stavu spravne namontovany (rovna prsa, neulomeny Dvysutupek, nevychozene loziska v CASu atd...)
D vystupok na vacke nehra ziadnu ulohu pri otacani cas snimaca a jeho pritomnost alebo stav nemaju ziadny vplyv na presnost snimania vacky, tolko k jeho dolezitosti.

Rozvodove remene sa pouzivaju v aplikaciach pre radovo vyssie presnosti ako je potrebne pre motor a cuduj sa svete nemaju problem s pruzenim,vlnenim alebo ako ste to nakoniec nazvali. Ale samozrejme ja mam problem s vnimanim...to je tazke,ked sa to najprv natahuje,potom vlni a vo vysledku meni snimanie vacky. Hodne by mi pomohol s chapanim konkretny dokaz ako sa to deje. Hadam nenechate jedneho blbecka medzi chapavymi...

Fil píše:
Edit: Ještě mě tak napadlo, když je trigger pevně na klice a čidlo pevně na bloku nikde není prostor na nepřesnost, když ale cas-em točí vačka přes dva do sebe zapadající D výstupky které po těch letech na sebe určitě nedoléhají bez vůle...

Prostě mi nikdo nevymluví, že snímat kliku na vačce je blbost...
moj mozog ma sice problem s chapanim, ale vymluvim ti to jednou vetou: vacka netoci cas-em cez dva do seba zapadajuce D vystupky. No a je to.

dufam ze som neurazil ani jednehoz citovanych.

Uživatelský avatar
Fil
user
Příspěvky: 640
Registrován: 30.11.2008, 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: OT

Příspěvek od Fil » 15.02.2014, 17:40

V klidu, ve skříni mi leží standalone takže mě to moc netrápí, cas bude na autě pouze pro záběh motoru, pak synchro klika vačka... A je fakt, že v casu je ještě vnitřní tisícihran, takže úloha D výstupku může být jen ho dobře navést na tisícihran ve vačce (teď si neuvědomuju jak to tam vypadá), ale ten tisícihran na žádném z casu co jsem měl nevypadal zrovna přesně, nejlepší by bylo cas nasadit do vačky(bez krytu rozvodů) a zkusit vůli, třeba tam nebude, nevím, každopádně potencionální místo nepřesnost tam je...

Co se týče těch rozvodů (pružnost, vlnění nebo co to vlastně je), je to prostě fakt s kterým je třeba se smířit. Libor by ti o tom určitě něco napsal, kdyby jsi se ho na to zeptal...

Edit: Ještě to upravím, snímat kliku na vačce není blbost, ale je to horší varianta než snímat kliku na klice. To mi nikdo nevymluví. :D
Když někomu řekneš, že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!
Nissan X-trail T30

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: OT

Příspěvek od raddy » 15.02.2014, 17:54

samozrejme je tam 8 vystupkov,ktore prenasaju pohyb. pokial je cas a vacka v poriadku, nie je dovod na nepresnost. kazdy system ma svoje plusy a minusy, snimanie z vacky je vseobecne spolahliva metoda.

co sa tyka vplyvu remena na presnost casovania:viem si predstavit zaznam casoveho useku snimania a naslednu superpoziciu casovacich znaciek. casova variabilita intervalov znacka-znacka uda rozptyl presnosti snimania. ja osobne si myslim, ze bude daleko pod minimalnim rozlisenim samotneho snimania, inak povedane bude nepodstatna. rad sa necham presvedcit o opaku, ako adner povedal vsetci okrem mna vedia ako to je, takze by nemal byt problem s konketnou ukazkou/dokazom.

rozvodove remene sa pouzivaju v aplikaciach kde su ovela vyssie zrychlenia resp. zmeny pohybu a ovela vyssie naroky na presnost a hlavne, hlavne na opakovatelnost presnosti. prenos pohybu rozvodovym remenom sa v priemysle povazuje za jeden z najpresnejsich a najopakovatelnejsich spomedzi bezne pouzivanych.

Uživatelský avatar
Fil
user
Příspěvky: 640
Registrován: 30.11.2008, 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: OT

Příspěvek od Fil » 15.02.2014, 18:10

Že vím, na jakém principu funguje křídlo (rozdílná rychlost proudění vzduchu nad a pod křídlem) neznamená, že mám doma tunel, vysokorychlostní kameru a nevím co všechno ještě abych Ti to mohl ukázat/dokázat... - Podobný příklad jako ty rozvody, když mi to ale poví někdo kdo to ověřeno má, tak mu věřím a nepotřebuju si to ověřovat znova...
Když někomu řekneš, že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!
Nissan X-trail T30

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: OT

Příspěvek od raddy » 15.02.2014, 18:32

akym sposobom to ma overene ten komu veris,zaujimalo by ma to. Ak pojdeme do detailov,to ci remen pruzi ci vlni ci cokovek robi je uplne nepodstatne,pokial je opakovatelnost tychto javov presnejsia ako je presnost samotneho snimania. Ja viem,ze v opakovatelnosti je remen spicka. Len zmena reproducibility sposobi zmenu presnosti snimania. Doteraz som sa nestretol z pripadom aby kolisala presnost snimania predzapalu kvoli remenu a jeho stavov,nech uz su akekolvek,okrem roztrhnutia.

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT

Příspěvek od Fizzbiker » 15.02.2014, 18:39

raddy píše:
Fizzbiker píše: pro nase hrani (dle meho) zcela dostacuje seriovy CAS v dobrem stavu spravne namontovany (rovna prsa, neulomeny Dvysutupek, nevychozene loziska v CASu atd...)
D vystupok na vacke nehra ziadnu ulohu pri otacani cas snimaca a jeho pritomnost alebo stav nemaju ziadny vplyv na presnost snimania vacky, tolko k jeho dolezitosti.


dufam ze som neurazil ani jednehoz citovanych.[/quote]


neurazil jen sem potkal x motoru ktere byly "uplne na hovno" dle majitelu, ze nejedou a pritom byl CAS spatne nasazen prave kvuli absentujicimu D vystupku samozrejmne netvrdim ze se to otaci dikx nemu na co by tam pak byl ten "torx"....

me jen prijde ze vytahujes z kontextu a delas z lidi blbce a nebo proste neumis cist. navic sem nidke nepral ze de toci kvuli D vystupku. ma stejny smysl jako ty koliky na ktere se osazuje hlava prsa motoru nebo olejova pumpa.
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: OT

Příspěvek od mara_m » 15.02.2014, 18:54

raddy nak to motas

toto psal adner
Řekl bych, že tvůj mozek má docela problém s vnímáním. Všichni zde pochopili Márovo myšlenku s řemenem, jen ty ne

a ty napises tohle

ako adner povedal vsetci okrem mna vedia ako to je, takze by nemal byt problem s konketnou ukazkou/dokazom.


nejak to nechapu no.... adner nikde nepsal ze mam pravdu jen to ze si nedokazal pochopit co myslim
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

Uživatelský avatar
Fil
user
Příspěvky: 640
Registrován: 30.11.2008, 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: OT

Příspěvek od Fil » 15.02.2014, 18:57

Při koupi standalone ecu jsem se zmínil o tom, že bych rád zachoval pouze snímání na vačce (jednoduchost instalace), bylo mi to rozmluveno s tím, že pokud nechci snímat kliku i vačku, tak mám každopádně snímat kliku, na otázku proč mi bylo odpovězeno to co se tu už pár stran řeší...
Když někomu řekneš, že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!
Nissan X-trail T30

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: OT

Příspěvek od raddy » 15.02.2014, 19:03

fizz:moja poznamka sa tykala len tebou spomenuteho d vystupku a jeho ulohe v presnosti snimania,ponevadz cela debata je o tom. To ze si videl motory ktore zle bezali kvoli nespravne nasadenemu cas z dovodu chybajuceho vystupku nijako nememi fakt ze vystupok nema ziadny vplyv na presnost. Pokial mas pocit ze z teba tymto robim blbc tak si prilis domyslavy,ponevadz to nie je pravda a ani moj umysel.

Uživatelský avatar
Mickael
user
Příspěvky: 740
Registrován: 05.09.2006, 13:42
Bydliště: Praha

Re: OT

Příspěvek od Mickael » 15.02.2014, 19:45

Kluci,vim ze tu je par elektrikaru,poradte. Potrebuju tenhle konektor,cely den prolezam GME,a nic.
Obrázek

A pak kdyby nekdo vedel,jestli se prodava nejaka lista na fastonove dutinky,to taky nemuzu nikde najit. Idea je takova,ze vsechny budiky budou pripojeny pres fastony v tyhle liste.
97' ECR33 M-spec 2

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: OT

Příspěvek od raddy » 15.02.2014, 19:48

mara_m píše:raddy nak to motas

toto psal adner
Řekl bych, že tvůj mozek má docela problém s vnímáním. Všichni zde pochopili Márovo myšlenku s řemenem, jen ty ne

a ty napises tohle

ako adner povedal vsetci okrem mna vedia ako to je, takze by nemal byt problem s konketnou ukazkou/dokazom.


nejak to nechapu no.... adner nikde nepsal ze mam pravdu jen to ze si nedokazal pochopit co myslim
ok,ja som to pochopil nasledovne:
najprv si napisal ze remen sposobi nepresnost casovania tym ze sa natiahne. Nasledne sa debata posunula od natiahnutia ako takeho k pruzeniu pri dynamickom namahani remena. Stale ale ostava v platnosti povodna myslienka ze remen znepresnuje snimanie,len si upresnil dovod. Ja som aj po tomto upresneni nesuhlasil s tym,ze remen sposobi nepresnost,pretoze mam dovody si to mysliet. Nasledne adner napisal ze som ta nepochopil. Kde som urobil chybu v chapani?

Uživatelský avatar
mara_m
user
Příspěvky: 4987
Registrován: 23.06.2008, 17:46

Re: OT

Příspěvek od mara_m » 15.02.2014, 19:55

ano raddy mohl jsem to napsat lepe

bylo v jednom prispevku napsano ze se natahne ale v posledni vete bylo napsano ze se natahne v otackach

mimo jine byla to i reakce na prispevek FILA kde jsem si myslel ze na zaklade jeho prispevku to bude k pochopeni pristo to napisu lepe nebo se aspon pokusim tedy :)


a tak jako ty mas duvod si myslet ze v zavislosti dynamiky nepruzi tak ja mam opacny duvod proto se hadat nebudu pac to nikam nevede a stoji to jen cas ktery radeji venuju jinak :mrgreen:
CNC výpalky laser ,plasma a autogen

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: OT

Příspěvek od raddy » 15.02.2014, 20:16

mara_m píše:ano raddy mohl jsem to napsat lepe

bylo v jednom prispevku napsano ze se natahne ale v posledni vete bylo napsano ze se natahne v otackach

mimo jine byla to i reakce na prispevek FILA kde jsem si myslel ze na zaklade jeho prispevku to bude k pochopeni pristo to napisu lepe nebo se aspon pokusim tedy :)


a tak jako ty mas duvod si myslet ze v zavislosti dynamiky nepruzi tak ja mam opacny duvod proto se hadat nebudu pac to nikam nevede a stoji to jen cas ktery radeji venuju jinak :mrgreen:
nechcem to zbytocne natahovat,len teda upresnim moj nazor: myslim si ze remen neovplivnuje presnost casovania aj v pripade ak pruzi,pretoze opakovatelnost pruzenia je vyssia ako presnost snimania. Toto som sa snazil napisat pocas debaty,pretoze som mal dojem ze temou je presnost ako taka. Inak povedane,ak nastavim fixny predzapal,jeho zmerana hodnota sa otackami(kvoli remenu) nezmeni,nech sa uz s nim deje cokolvek (co by mohla byt tema na separatnu debatu. Pokial sa da ukazat konkretny priklad ze to tak nie je,rad opravim svoje tvrdenie a budem mudrejsi. Ak som sa vyjadroval neprimerane,tak sa ti ospravedlnujem.

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: OT

Příspěvek od Woyta » 15.02.2014, 20:55

Mickael píše:Kluci,vim ze tu je par elektrikaru,poradte. Potrebuju tenhle konektor,cely den prolezam GME,a nic.
Obrázek

A pak kdyby nekdo vedel,jestli se prodava nejaka lista na fastonove dutinky,to taky nemuzu nikde najit. Idea je takova,ze vsechny budiky budou pripojeny pres fastony v tyhle liste.
U turbotimeru jsem taky mel tenhle konektor.
Dosel jsem do GES a koupil http://www.ges.cz/cz/tkm-3-GES06600843.html a http://www.ges.cz/cz/tkt-3-GES06600839.html . Z puvodniho knektoru jsem vyndal kontakty a strcil do nove krytky.

Jestli chapu dobre tak potrebujes konektor s vice piny. Tedy treba TKM8 a TKT8. To by melo stacit. 3-4 draty napajeni sdilene a zustane ti 4-5 kabelu na signal.



Ja bych mel taky dotaz. Takej epoxyd pouzit na upravy interieru aby teplem nepovolil?
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT

Příspěvek od Trinom » 15.02.2014, 21:26

Obávám se, že žádnej, protože ta blbá tepelná roztažnost je jejich vlastnost.

Jinak já bych ten konektor nechal, jak je a narval do něj izolovaný fastony.
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 209 hostů