havarijní pojištění..

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od adner » 12.02.2012, 20:03

smlouva o prodeji je ze zákona plně funkční, na registru nezáleží, je to jen evidenční místo a nemá žádnou právní vypovídací hodnotu...oni si u ČKP zjistí jak je na tom auto papírově a z toho odvozují majitele vozidla - neoprávněně a zkouší to na lidi...to už nemluvím o tom, že kupec má právo vozidlo do 14 dnů vrátit :wink: ...rozhodující pro ukončení pojištění je kupní smlouva a její odeslání pojišťovně, což ona musí potvrdit do deseti dnů od přijetí, tečka.
...už se na nás ale chystá nový zákon a bude minimálně stejně hustej jako 2006 bodový systém...pánové, dobře si rozmyslete pro koho příští volby zvednete ruku, pokud tam nedostaneme nějaké normální lidi, tak nás (majitele starších aut v provozu samostatně se rozhodující) dostanou ze silnic...pak už zbývá jen poslední možnost - nic nevlastnit a nebát se basy (tam je dnes stejně líp nez venku :wink: )

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od blázen » 12.02.2012, 21:21

Já myslím, že tihle čuráci, kteří tam jsou, jsou u korýtka naposledy.
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Trinom » 12.02.2012, 21:25

to už si mysleli asi všichni před náma. Jak ale vydíš, tak jen mění barvu trika a u koryta jsou furt.
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

A.C.A.B.
user
Příspěvky: 100
Registrován: 02.05.2010, 11:44

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od A.C.A.B. » 12.02.2012, 21:32

Tohle na mě zrovna taky Kooperativa zkoušela taky. Za LS400 jsem u nich platil nějakých 4.9k(což také není moc),ale v ČSOB pojišt'ovně mi spočítali 2.5k ročně. Takže...proč nepřejít? Auto jsem(smluvně)prodal přítelkyni,zrušil starou a uzavřel novou smlouvu. Do týdne mi z Koop poslali novou zelenou kartu,složenku a dopis v němž stálo,že jelikož na ČKP zjistili na mě uzavřenou novou smlouvu u konkurenční pojišt'ovny a zároveň nepřepsané vozidlo,trvají na tom abych akceptoval smlouvu původní. Dva dny jim trvalo pochopit,že nejsem zas až taková ovce. Takže jak píše Adner-NASRAT(a nenechat si nasrat)!!!! :D :D :D
TA40-1UZFGE-4.0 V8
ST185-3SGTE-2.0 L4
LS400-1UZFE-4.0 V8
LS400-1UZFE-4.0 V8
Datsun 620-1.8 L4
Ducati S4R-1.0 V2
Ducati SS-0.9 V2

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od mauglie » 13.02.2012, 03:55

Mně Generali odmítlo uhradit způsobenou škodu jejich pojištěncem... Taky řeším, tři měsíce trvalo, než mi napsali tohle, teď čekám na vyjádření ombudsmana Generali - nic si od toho ale neslibuju, je to pořád v rámci té pojišťovny, takže proč by měli ustupovat, že. Nově chystám napsat stížnost na sdružení pojistitelů a asi zajdu za advokátem, neboť to jsou pěkní šulini a není důvod, proč by mi neměli uhradit vzniklou škodu.

Kdybyste byl schopen někdo jakkoliv poradit, dejte mi prosím vědět. Díky

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od blázen » 13.02.2012, 12:05

mauglie píše:Mně Generali odmítlo uhradit způsobenou škodu jejich pojištěncem... Taky řeším, tři měsíce trvalo, než mi napsali tohle, teď čekám na vyjádření ombudsmana Generali - nic si od toho ale neslibuju, je to pořád v rámci té pojišťovny, takže proč by měli ustupovat, že. Nově chystám napsat stížnost na sdružení pojistitelů a asi zajdu za advokátem, neboť to jsou pěkní šulini a není důvod, proč by mi neměli uhradit vzniklou škodu.

Kdybyste byl schopen někdo jakkoliv poradit, dejte mi prosím vědět. Díky
co se přihodilo,že to nchcou zaplatit? resp. proč to nechcou zaplatit?
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

A.C.A.B.
user
Příspěvky: 100
Registrován: 02.05.2010, 11:44

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od A.C.A.B. » 13.02.2012, 14:00

Generali=jedno z nejhorších plnění.Nechci už nikdy zažít kolizi s jejich klientem.Někdy dva roky zpátky jedno vemeno vjelo na sněhu rychlejc do pravý zatáčky,vyneslo ho to do protisměru,kde jsem se bohužel blížil já...Snažil jsem se mu vyhnout,ale stejně jsme se štrejchli pravejma rohama a já ještě zahučel doleva do škarpy,kde jsem zkurvil navíc levý kolo,blatník,dveře,práh a rameno.Likvidátorka byla v pohodě.Vše nafotila(i zimní gumy)a já se těšil na tolary za který to dám do kupy.Ale hovno-rok dohadů a nic.Pak mě to přestalo bavit.
TA40-1UZFGE-4.0 V8
ST185-3SGTE-2.0 L4
LS400-1UZFE-4.0 V8
LS400-1UZFE-4.0 V8
Datsun 620-1.8 L4
Ducati S4R-1.0 V2
Ducati SS-0.9 V2

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Petr.S14 » 14.02.2012, 00:26

do telefonu mi likvidátor, co to řešil, odmítl poslat rozpis věcí, které zaplatili.. že prý je to interní věc a taky se se mnou chtěl hádat o ceně bočního okna, byl sem v autorizáku se zeptat a řekli mi, že to okno stojí 3500 origo, zelený.. a on mi do telefonu tvrdil, že ne.. když sem na něj vytáhl ten autorizák, tak z něj vylezlo, že nehradí originální díly, což mě docela zaráží..
napsal jsem odvolání a uvidíme, co vyřeší.. nejspíš nic..
každopádně za zničené boční okno, lak na dveře které jsou od střepů poškrábaný, zničený tapec na dvéřích, kus vydloublé palubky, držák rádia urvanej, rámeček poškrábanej, vykurvenej el svazek za rádiem, podrápaná kůže na volantu a propíchlé opěradlo sedadla od střepů a nějaká ta práce s opravou, mi přijde 2000 korun jako výsměch..(dali 7 tis. a 5 tis je spoluúčast, nicméně auto je rok 08, octavia...)
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od blázen » 14.02.2012, 08:31

To je nehorázný
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Petr.S14 » 14.02.2012, 10:14

ještě poznámka, je to RSka, takže ty věci jsou o dost dražší,než normální octavia..
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Kentoya » 14.02.2012, 13:20

on je to výsměch doby

1) kdyby nebylo povinné mít uzavřené POV tak by jsi to napočítal škodné i s uroky a právníkem a pokud by to nebyl vychcánek dostal by si vše

2) všichni se snaží platit co nejnižší POV, ale zároven všichni čekají plnění v plné výši, v podstatě je to jako sportka na někoho se štěstí usměje (obzvláště jsou li známí) i zde na foru jsou lidé kteří těží na povinném a havarijním různými spekulacemi a potom nezbývá na ty slušné

3) v tomhle státě hodně věcí smrdí, tak jako POV i zdravotní pojištovny, jestliže chci po lidech, aby si cokoliv platili povinně, tak na to zřídím jeden státní odbor, z jednoho prostého důvodu, a to minimalizuji agendu úředníků a ještě z toho mám do kasy, má to však jeden háček a to kde není konkurence, je absolutní moc a bohužel at už se udělá jakýkoliv systém, vždy se najde skulina či někdo, kdo v něm najde svůj systém jak z toho těžit

z toho plyne: můžeme se vztekat, můžeme dělat cokoliv, ale většinou, protože jsme malí pěšáci, dostaneme skoro vždy po uších, anebo za vítězství draze zaplatíme

následkem toho by mělo rozumným dojít, že jeden pěšák nic nezmůže, ale malý pluk dokáže již bojovat, takže nezbyde než udělat občanské združení, nejlépe s ekologickým zaměřením a v tom se družit jak proti telekomunikacím, tak mít vlastní flotilu aut a ono když dojdete na svou pojištovnu, u které je flotila 10 000aut hele mám problém s touhle pojištovnou, členové se bouří, udělejte pro nás maličkost, tak by to mohlo mít naději, já momentálně chystám občanské sdružení ohledně házené a uvažuji i o autech a jde mi hlavně o výhody z toho plynoucí, to jest, členské příspěvky nejsou zdanitelná položka, tudíž jako první výhoda (dávám jen příklad) dejme tomu že členská základna okolo aut bude mít 1000 členů, zajdu na vodafon a řeknu, jsme občanské sdružení, máme 1000 členů, chci výhodný tarif neomezené volání a sms pro všechny členy a řeknou cenu třeba 350 ale musí to jít na jedinou fakturu a jedna platba, navrhne se členský příspěvěk 400kč měsíčně, z toho 50kč zůstane na agendu a zpracování dat ohledně telefonu a 350 od každého půjde z jednoho účtu na vodníka

to samé by se dalo udělat ohledně POV, všechny auta do jedné flotily, tím nižší cena pojistného pro všechny, + třeba 500 za právní ochranu na jednotlivce, domluvit právníka, hele máme 400 papírů na kontě a jsou určeny pro právní ochranu naší flotily, jsou vaše za zastupování nás u pojištoven, at už bude 100 pojistných událostí, nebo ani jedna

a tak se dá pokračovat i v jiných oblastech, kde jeden nic nedokáže, momentálně auta neřeším, ale řeším všechna úskalí plynoucí z těchto sdružení, a až něco vykoumám tak se podělím a nabídnu členství, ale jelikož nemám ani právnické vzdělání a je málo dobrých účetních, kteří by se věnovali občanským sdružením, nemám to zjištování lehké, ale jdu po tom jak po uzeným, už mě to bezpráví sere

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Petr.S14 » 14.02.2012, 13:51

tak mi dneska odepsali na email..
dali mi tak málo proto, že zaplatili POUZE to, co je v protokolu od PČR, tzn. snad jen bouchlý okno a pár drobností.. né všechno, co sem našel až při luxování střepů...
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od blázen » 14.02.2012, 13:54

Jo, máme tak v práci telefony a různý pojistky, krom toho povinnýho. Ty co nakradou na druhých by mněli okamžitě zavírat. Tuhle zemi přivedli chytráci až na pokraj zániku bytí
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Woyta » 14.02.2012, 14:01

Doplnit protokol nejde.
Jinak to j e pekna svinarna jestli poslali vlastniho likvidatora aby se na skodu podival.

Asi bych zkusil nejake zdruzeni co vymaha ty zavazky. Pri tehle almuzne asi neni co ztratit.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: havarijní pojištění..

Příspěvek od Petr.S14 » 14.02.2012, 14:22

normálně sem s tím zajel na pobočku generali a nějakej chlápek od nich se mnou sepsal protokol zničenejch věcí a vše si nafotil..
Ale mám od prodávajícího protokol, že to v době prodeje, čili asi tři týdny před tím, než se tohle stalo, bylo naprosto v pořádku.. asi jim ho omlátim o hlavu..
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů