Svody Tomei vs E-bay

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od doublejay » 28.10.2008, 22:47

Ja bych neresil to Subaru, clanek jsem uvadel kvuli obecne platnym poznatkum a pro ukazku, ze spravne navrhnout optimalizovane svody na dany motor neni uplne trivialni zalezitost. Kazde reseni ma svoje pro a proti, nekdo chce zatah z nizkych otacek a pro bezny provoz, jiny pro uzke spektrum vysokych otacek pri zavodnim zatizeni na okruhu. Neexistuje reseni, ktere by uspokojilo vsechny a ve vsech rezimech provozu motoru... Znam par lidi, kteri se v tomto oboru pohybuji, spravne navrzene, spocitane a vyrobene svody a vyfuk jsou alchymie (a dodavam, ze hodne draha)...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od Kentoya » 28.10.2008, 23:08

tomita píše:
Kentoya píše:
doublejay píše:pár poznatků odjinud: http://www.awdoc.cz/drupal/node/239
dík v jedné části je zcela srozumitelně pro neznalé napsáno, že svody z rozdílnou délkou mají špatný vliv na odezvu turba, což už snad ostatní pochopí
Mozna bych pochopil, kdyby jsi nezapomnel na to, ze clanek je o motoru Subaru EJ25 a ne o Nissan SR20DET... :idea:

A taky na to, ze se bavime o svodech, ktere vyrobila stejna firma, jakou tady uvadite za priklad "stejne delky potrubi"..nemate v tom kluci bordel? :D
Nebudou ty nestejne delky Tomei svodu tim, ze vysledkem vyvoje a testovani vsech moznych variant delek a prumeru tech vetev se prislo na to, ze optimalnim resenim je presne to, co vidime na obrazku??

vidím že neumíš číst, i sám TOMEI napsal, že svody o různých délkách nejsou to pravé ořechové, napsal to pro motor subaru, kde bohužel řešení svodů o stojné délce není možné, ale jak vidíš svody z Ebay které máš na fotce, nejsou problém, a sám TOMEI vyrobí svody pro SR o různé délce, přečti si to ještě třikrát, dvakrát se zamysli, ještě si to přečti dvakrát, a raději nic nepiš, protože to stejně nepochopíš

Uživatelský avatar
tomita
user
Příspěvky: 687
Registrován: 03.05.2006, 14:58
Bydliště: Praha/Mnichov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od tomita » 28.10.2008, 23:36

Kentoya píše: vidím že neumíš číst, i sám TOMEI napsal, že svody o různých délkách nejsou to pravé ořechové, napsal to pro motor subaru, kde bohužel řešení svodů o stojné délce není možné, ale jak vidíš svody z Ebay které máš na fotce, nejsou problém, a sám TOMEI vyrobí svody pro SR o různé délce, přečti si to ještě třikrát, dvakrát se zamysli, ještě si to přečti dvakrát, a raději nic nepiš, protože to stejně nepochopíš
co to tady meles?
Kentoya píše:jsou zde ještě dva rozdíly jeden hraje pro tomei, druhý proti

pro že má pěkně kulaté přechody

proti že ebai má pravděpodobně délku všech svodů stejnou, kdežto tomei má dva svody v půl lambdě
no comment...


1. neboj, cist umim...spis bych rek, ze pises tady tak, ze ani sam si nerozumis.
2. ja zadny obrazky se svodama tady nemam
3. sam ma tyhle svody od Tomei, takze nejaky Ebay svody jsou mi sumafuk :)

Double to napsal jasne a srozumitelne. Spocitat svody je veda, spousta testovani a vyvoje. Prave proto verim tem nejlepsim a prave proto mam taky svody od Tomei.
To jen ty tady tvrdis, ze jsou spatny, pac maji nestejnou delku potrubi. No jo..ty to urcite vis lip, nez Tomei.
Obrázek
S14a RB25

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od Kentoya » 29.10.2008, 00:07

obrázky se svodama uploudnul gerox, takže svody máš na fotce
ptal jsi se mě cituji

co v pul lambde?
proc by melo byt nevyhodou nestejna delka svodu?

odpověděl jsem ti

napsal jsi že v tom máme bordel, že optimální řešení máme na obrázku

a já ti napsal, že jedinej bordel o kterým vím, je v tvé hlavě, protože aniž by jsi článek pochopil, napíšeš hovadinu

a jako závěr napíšeš že doublejay má pravdu a že snad jsem chytřejší než tomei, no sorry, to může napsat akorát magor

1, netvrdím že jsem chytřejší než tomei
2, napsal jsem že jediná nevýhoda svodů od tomei oproti ebai, je délka v půl lambdě,
3, a přitom jsem nenapsal že jsou svody od tomei špatný,
4, napsal jsem ti vysvětlení, které když tomu nerozumíš nepochopíš
5, napsal jsem že neumíš číst, přesněji řečeno, nepochopíš přečtené
6, a za vším co jsem napsal si stojím
7, dobrou noc

Uživatelský avatar
tomita
user
Příspěvky: 687
Registrován: 03.05.2006, 14:58
Bydliště: Praha/Mnichov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od tomita » 29.10.2008, 01:13

Kentoya píše:obrázky se svodama uploudnul gerox, takže svody máš na fotce
ptal jsi se mě cituji

co v pul lambde?
proc by melo byt nevyhodou nestejna delka svodu?

odpověděl jsem ti

napsal jsi že v tom máme bordel, že optimální řešení máme na obrázku

a já ti napsal, že jedinej bordel o kterým vím, je v tvé hlavě, protože aniž by jsi článek pochopil, napíšeš hovadinu

a jako závěr napíšeš že doublejay má pravdu a že snad jsem chytřejší než tomei, no sorry, to může napsat akorát magor



1, netvrdím že jsem chytřejší než tomei
2, napsal jsem že jediná nevýhoda svodů od tomei oproti ebai, je délka v půl lambdě,
3, a přitom jsem nenapsal že jsou svody od tomei špatný,
4, napsal jsem ti vysvětlení, které když tomu nerozumíš nepochopíš
5, napsal jsem že neumíš číst, přesněji řečeno, nepochopíš přečtené
6, a za vším co jsem napsal si stojím
7, dobrou noc
1. to jsem nenapsal ani ja, ale podle toho co pises si mam duvod to myslet
2. ano, napsals to
3. pravda
4. no to mas pravdu ze tvymu vysvetleni nerozumim, ale po pravde, ani nepotrebuju
5. vim presne o cem je rec v tom clanku...nedelej si starosti, neznas me..ok?
6. fajn

No ja se jen celou dobu snazim rict, ze kluci u Tomei asi vedi co delaji a ty svody nemaji stejnou delku jen tak pro nic za nic. Nic jinyho. Tvrdis, ze maji v necem nevyhodu oproti Ebay svodum? Jen proto ze jsi nekde neco cetl, coz vubec nemusi byt vseobecnim jevem a nemusi platit tak u motoru X jak u motoru Y? Ty svody se vyvyjeli na konretnim motoru, tak si dovolim tvrdit, ze budou optimalni z hlediska vsech vlastnosti.

Koneckoncu, jak jsem jiz napsal, svody uz davno mam..takze tahle tema je z my strany uzavrena.

7. Dobre rano.
Obrázek
S14a RB25

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od mrkevvzime » 29.10.2008, 07:44

jak to vis, ze byli nejak "vyvijeny"?
co kdyz to proste udelali tak aby to bylo co nejkratsi, nejlehci a dobre opracovany, ale neresej vypocty u svodu kterych prodaji jen x kusu?
vim, ze to zni pritazene za vlasy, ale kdo ti to zaruci...

taky se mi nezda, ze u jednoho motoru neco o svodech plati a u jineho ne... kor kdyz oboje fouka do turba...
jasny, ze kazdy motor ma jine idealni svody, ale urcita zakladni pravidla jsou stejna, ne?

jen je proste zvlastni, ze tomei napise ze svody by meli mit stejnou delku a pak je udela takto :wink:
ale treba to v tomto pripade fakt nevadi, nejlip asi zeptat se primo u tomei :D

Uživatelský avatar
sic
user
Příspěvky: 331
Registrován: 01.08.2006, 18:06

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od sic » 29.10.2008, 08:13

mrkevvzime píše:jak to vis, ze byli nejak "vyvijeny"?
co kdyz to proste udelali tak aby to bylo co nejkratsi, nejlehci a dobre opracovany, ale neresej vypocty u svodu kterych prodaji jen x kusu?
vim, ze to zni pritazene za vlasy, ale kdo ti to zaruci...
Myslim, ze za to ruci Tomei svojim menom :lol:
Urcite to navrhli tak aby to bolo "nejkratsi nejlehci a dobre opracovany" ... to snad nemyslis vazne :D

Uživatelský avatar
panpica
user
Příspěvky: 471
Registrován: 13.01.2007, 11:18
Bydliště: Pardubice

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od panpica » 29.10.2008, 08:29

S14 Zenki

Uživatelský avatar
sic
user
Příspěvky: 331
Registrován: 01.08.2006, 18:06

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od sic » 29.10.2008, 08:52


Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od mrkevvzime » 29.10.2008, 09:12

sic píše:
mrkevvzime píše:jak to vis, ze byli nejak "vyvijeny"?
co kdyz to proste udelali tak aby to bylo co nejkratsi, nejlehci a dobre opracovany, ale neresej vypocty u svodu kterych prodaji jen x kusu?
vim, ze to zni pritazene za vlasy, ale kdo ti to zaruci...
Myslim, ze za to ruci Tomei svojim menom :lol:
Urcite to navrhli tak aby to bolo "nejkratsi nejlehci a dobre opracovany" ... to snad nemyslis vazne :D
ale dyk pisu ze vim jak to zni :D

sem dam tenhle kousek z toho clanku, protoze mi z toho neni jasna jedna vec:

Equal-length design zlepšuje tlakové a teplotní poměry na jednotlivých válcích, stejně jako zlepšuje celkový zvukový projev motoru. Různá délka potrubí je jedním z důvodů, proč motory EJ znějí tak, že pracují jen na tři válce z celkových čtyř. Bohužel toto řešení může výrazně zhoršit odezvu turbodmychadla. Pro street a track nadšence zhoršení odezvy turba není tou správnou volbou. Z tohoto důvodu se u TOMEI zaměřili na vývoj koncepce Non-equal-length potrubí

tak a ted co mi neni uplne jasny jak to mysleli :D :
"Bohužel toto řešení může výrazně zhoršit odezvu turbodmychadla" ale neni mi jasny ke kteremu reseni se tato veta vztahuje :D skoro bych rekl, ze k tomu se stejnou delkou a proto jdou do toho s nestejnou :twisted: to je bordel

no vida a panpica to rozlouskl :blackeye:
BTW jsem mel pravdu, ze to proste udelali co nejkratsi :P

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od Gerox » 29.10.2008, 12:35

hmm...:)

koukam ze to cely se zvrtlo v obhajovani ebay shit svodu...:)

odkud berete ze tomei dela ruzny svody na SR? jak muzete srovnavat boxer motor s radovym 4 valcem? je jasny ze tam ty svody budou uplne jiny...

...tomei pise ze delal testy s ruznymi svody a ve finale u SR-ka zjistili, ze nejidealnejsi reseni je de fato zkopcit seriovy tvar svodu...jejich testy prokazali nejlepsi nabeh turb...proto ty svody prodavaji taky jako "high response"...

...samozrejme kdokoliv jiny na webu, to asi vi lip...nicmene tomei, jako jedna z nejvetsich firem na motory si to radsi zariskuje a prodava za strasny prachy nakej shit, kterej jakykoliv "čing čong ali hassan mustafa original copy factory" s prehledem deklasuje ve vsech smerech...



p.s: dovolim si odkazat na muj podpis...

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od mrkevvzime » 29.10.2008, 13:36

:D ty to pokazdy tak rychle rozstipnes 8)
neni to o obhajovani ebayshitu, ale o tom proc to udelali tak jak to udelali :wink:

neni lepsi si o tom pokecat nez proste rict je to tomei tak je to proste nejlepsi a je jedno proc...
takhle se clovek aspon neco dozvi, ne? :wink:

Uživatelský avatar
Foxone
user
Příspěvky: 346
Registrován: 04.09.2007, 15:22
Bydliště: Dev. n. Ves, Ba
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od Foxone » 29.10.2008, 13:50

to ALL: :laughing3: :tongue10:
S 12 Grand Prix Edition (FJ20E) - swap na CA18DETTTT - riesi sa elektrika
BMW E36 325TD

budeš jezdit stylem rychle a zběsile počítej taky že ti bude mizet benzín stylem rychle a zběsile

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od Gerox » 29.10.2008, 13:56

mrkevvzime píše::D ty to pokazdy tak rychle rozstipnes 8)
neni to o obhajovani ebayshitu, ale o tom proc to udelali tak jak to udelali :wink:

neni lepsi si o tom pokecat nez proste rict je to tomei tak je to proste nejlepsi a je jedno proc...
takhle se clovek aspon neco dozvi, ne? :wink:

zcela s tebou souhlasim...ostatne i proto to bylo sem postnuto aby se vsichni podivali na rozdil...a udelali si svuj usudek samy...

...tech par reakci bych rozdelil:

ad 1) ..."je to sumak ne? nerez jako nerez, praska to stejne tak proc to vubec resit? "...
ad 2) ...jo je to hezci ale je to spatne udelany...pac vetve blablabababablablablabla nekde jsem neco cetl sam tomu nerozumim ale napisu... a budu se hadat...

...cili puvodni umysl minul svuj cil...nicmene se priznam ze jsem necekal absolutne nic jinyho... 8)

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svody Tomei vs E-bay

Příspěvek od mrkevvzime » 29.10.2008, 14:08

ale co no...
tak proste nerez asi praska a asi je jedno jestli je za 500 nebo 1000$ (ja nevim ja to nevidel)
a vetsinou je snaha mit svody se stejnou delkou tak se snad muze pozastavit nad tim proc to tak ma ebayshit a tomei ne :wink:

no a asi protoze clovek nevidi tomu druhymu do xichtu a nevi jak to myslel tak se hned zacnou zbytecne ostre napadat a je to...

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů