Zkusenosti s penuservisama - jake kdo mate?

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Zkusenosti s penuservisama - jake kdo mate?

Příspěvek od 935Baby » 20.04.2007, 15:28

Tak dneska me v jednom pneuservisu fakt dodelali.

Nebudu tajit kdo to byl a narovinu.........Pneuservis Kralovice - pobocka Barumu

Ty hovada mi tam nafoukali gumy na 3bary - ja jel zpet domu a kola se chovala jako nevyvazena - hlavne pri brzdeni se chvelo rizeni. Jsem si rikal ze treba neco spatne vyvazili. Zastavil jsem vizuelne zkontroloval zda jsou zaviazi na kolech - bylo videt ze byli na jinych mistech (podle spinavych fleku...) Tak jsem jel dal - auto se chovalo hrozne.

Prijedu domu a ze pemerim tlak v pneu - zjistil jsem ze leve zadni kolo ma jinou vlozku ventilu (me zouvali gumy z disku a dali tam nejakou jinou) a merak co mam doma vubec nezmackl stred ventilku. Jelikoz byli gumy foukane pneumixem tak jsem ujizdel do jineho servisu nechat vymenit stred ventilku. Zjistili tam ze vsechny pneu na aute byli fouknute na 3bary. To jsem v tom prvnim pneuservisu vyslovne rikal ze chci predni na 2bary a zadni na 2,3bar. Taky jsem v tom pneuservisu koupil meric tlaku pneu (ten co mam doma byl stary....) a i ten novy meric meril stejne jako meric v tom druhem pneuservisu.

Proste chces neco poradne udelej si to sam........ale pneuservis si doma zarizovan nehodlam. Hold zmenit pneuservis. Clovek si vybira lidi o kterych si mysli ze jsou profici a takhle to dopadlo.
Naposledy upravil(a) 935Baby dne 20.04.2007, 19:31, celkem upraveno 1 x.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Japo
user
Příspěvky: 54
Registrován: 22.03.2007, 19:15
Bydliště: BRNO

Příspěvek od Japo » 20.04.2007, 17:18

no ja sem prezouval taky v barumu v brne a docela na pohodu akorad na 1 curaka namislenyho ale na neho sere pes jinak v poho :D

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 20.04.2007, 18:10

Já myslím že to že jsou závaží jinde je v pořádku,pokud si dával jiný gumy tak se to vyvažovalo znova ne?

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 20.04.2007, 19:08

Ja byl v Barumu jen 2x v zivote a z toho to jednou bylo o zivot. Neutahli mi leve predni kolo, ja vyjel na silnici 1. tridy a smeroval k dalnici. Najednou do pravych zatacek zacalo auto podivne plavat, ja zastavil a vystoupil a zjistil jsem, ze srouby povolim rukou...

Podruhe to bylo uz s dvoukilem, meli tu tenkrat jedinou laserovou stolici, po vymene kotoucu a tlumicu jsem si chtel nechat udelat geometrii. Uz na vyjezdove ceste jsem citil, ze neni vsechno v poradku. Auto plavalo a stacelo se prudce do protismeru. Tak jsem se vratil a reklamoval nastaveni. Po "serizeni" se situace opakovala, staceni bylo o neco mirnejsi, ale porad tam bylo - podotykam, ze po vymene tlumicu jsem nic spatneho nepozoroval, jel jsem tam jen "pro sichr". Tak jsem to vzal za svym mechanikem a ten obycejnym provazkem zjistil, ze je na leve strane zastaveny zaklon snad o 1.5 cm. Nastavil to "od oka" a ja na tomto nastaveni ujel snad 20000km, aniz by se sjizdely gumy, auto nekam zatacelo nebo plavalo. Nastesti si i v Pelhrimove poridili laserovku, a tak jezdim tam...

P.S. Pri kazdem prezouvani kol je potreba sundat stara zavazi a cele kolo znovu vyvazit, dokonce i po sezone a bez prezouvani je potreba kola prevazit, obcas nejake zavazi ulitne (na nasich cestach se nelze nicemu divit) a staci vymest par der na D1...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 20.04.2007, 19:16

milonovo píše:Já myslím že to že jsou závaží jinde je v pořádku,pokud si dával jiný gumy tak se to vyvažovalo znova ne?
Jasny ale ja koumal ty zavazi kvuli tomu ze se mi zdalo ze jsou nevyvazena kola ale problem byl v tom ze je ty kokoti prefoukli na 3bary.
doublejay píše:Ja byl v Barumu jen 2x v zivote a z toho to jednou bylo o zivot. Neutahli mi leve predni kolo, ja vyjel na silnici 1. tridy a smeroval k dalnici. Najednou do pravych zatacek zacalo auto podivne plavat, ja zastavil a vystoupil a zjistil jsem, ze srouby povolim rukou...
Vzdy kdyz prijedu domu z pneuservisu tak prekouknu utazeni kol momentakem a mozna by ani nebylo na skodu ho vozit s sebou na prezouvani spolecne s pneumericem... 8)

Jinak co jsem zkousel ostatni pneuservisy:

- v jednom mi zvorali uz popisovani pneu.... :lol:
- parkrat uz mi zvedali auto za výfuk...

Jo a jeste v te Barumce v Kralovicih nemohli nejak rozchodit to ze jsem daval na predek pneu 195/50-15 a na zadek 205/55-15. Vim ze to neni idealni kombinace ale co dum dal 8) Jsem si tam pripadal jak na technicke, to ani na technicke namaji takove keci :-D
Naposledy upravil(a) 935Baby dne 20.04.2007, 19:29, celkem upraveno 2 x.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
jsadik
user
Příspěvky: 599
Registrován: 08.04.2007, 00:55
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jsadik » 20.04.2007, 19:24

Na tři bary to neni zase o tolik, to by házet nemělo,jen to víc plave :(
Silvia S12 CA18ET Fibreglass Edition

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 20.04.2007, 19:29

jsadik píše:Na tři bary to neni zase o tolik, to by házet nemělo,jen to víc plave :(
Jeste to poradne otestuju s dobre nafouknutyma gumama. Pred tim jsem tam mel 185/65-15 zimaky a nebyl problem.

Loni jsem ty kola mel take a nebyl problem - uvidim co se z toho vyklube
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 hostů