Světelná signalizace na železničních přejezdech

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Světelná signalizace na železničních přejezdech

Příspěvek od 935Baby » 16.12.2006, 20:19

Docela už začínám chápat ty nehody na železničních přejezdech, protože ty kreténi z ČD už šetří i na žárovkách :twisted:

Jeden přejezd kde často jezdím je světelná signalilzace a hoooodně dlouhou dobu (půl roku cca) vůbec nebliká bílé světlo. A je to přejezd kde se vůbec nedá rozhlédnout. Takový ten typ kde je lepši nestavět - pouze za jízdy se podivat.

Signalizaci by měli přeci hodně často testovat a kontrolovat - nechapu jak by bylo možne že by si toho nikdo za 6měsícu nevšiml :?:

Co si pak člověk má mysled? Mě teda napadá že to mají porouchané a potenciálně by to nemuselo blikat ani červěně.

A další věc je to viditelnost červeneho blikání když na to svítí přímé slunce. Nevím jestli se vam to nikdy stalo - jedete a semafor je sluncem tak nasvícený že to vypadá joby by obě světla červeně svítili a k tomu to bílé ani neblika. Opět jsem si rikal - může tam být závada a místo blikání ty světla svítí. A to to byl přejezd kde nebylo moc vidět - trochu ano ale nic moc.

Asi zase ČD napíšu dopis.

Poslední vypadal takto a tykal se přejezdu:

Vážení,

chtel bych se pokusit popsat Vám jaký je stav jednoho přejezdu. Jedná se o přejezd na silnici z Rakovnika do obce Kněževes u Rakovníka a to konkretně přejezd přes trať Rakovník - Chřášťany. Za celou doby kdy po tom prejezdi jezdim se nevzpomínám že by byl v pořádku (nejedna se mě o světelnou signlalizaci atd, ale o stav vozovky) V současne době je přejezd v kritickém stavu a pro jeho bezpečné přejetí je potřeby vlastnit off-road automobil nebo traktor.

Tento přejezd je velice nešťastně napojen na vozovku - spatny skolon vozovky ktera se napojuje na přejezd, to je ale problem Spravy a údržby silnic. Hlavní problem je ve vymačkaných hrbolech ktere jsou přesně uprostřed jízdního pruhu takže automobil když jede ve svém jízdním pruhu tak o nej zachytává. Pro Vaši informaci ty hrboly jsou cca 10cm vysoke a jsou umístěny cca 1m od kolejnice. Vím že určitá specifická čast vozovky je majetkem ČD, a to sice pokud se nepletu tak 2 nebo 3 metry od každé koleje.

Nevím jestli o katastrofálním stavu toho přejezdu víte již delší dobu, je to poměrně frekventovaná komunikace a je smutné že my řidiči si musíme ničit Naše automobily kvůli neshopnosit Českých Drah postarat se o svůj majetek.

Prosím o Vaše vyjádření k dané situaci.

S pozdravem Martin, okres Rakovník


Ten přejezd opravili ČD dobře ale koordinace s prací silničářů na total zamrzla. Kazdy z nich si to svoje políčko opravoval v jinou dobu - nepochopitelné !!!. ČD kvůli tomu uzavřeli silnici a Silničáři to dělali po půlkách za provozu.
A ještě mezi opravovaným usekem co dělali ČD a Silničáři vynechali cca 3metry - asi území nikoho. No a právě to území nikoho je opět dojebané - prostě Kocourkov na druhou. Co ten přejezd znam tak nikdy nebyl pořádně opraven, vždy to nějak zplacaj a za chvilku je to zase na hovno.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
buky300zx
user
Příspěvky: 3959
Registrován: 15.09.2006, 15:41
Bydliště: Nitra Čakajovce 37

Příspěvek od buky300zx » 16.12.2006, 20:29

Nuz co narobys.Nestaci ze su na kazdom kroku kolaje,vsade cakas kym prejde vlak,ale este su tie prechody tak dojebane ze je to strach a hruza.Ked si rozchnapem tlmice,zacne my vrzgat pristrojovka a ... tak my to vsetko zaplatia oni?Mozme len cakat.
Ale s tymto nic nerobis,proste je to tak!
Powered by Buky NO LIMIT
Tiger Racing Super six 2.0 NA 284Hp
Nissan 300Zx Turbo Z31 VG Power 87 Drag-sold
Nissan 300zx Turbo Z31 VG Power 87 Street
Nissan 300zx Turbo Z31 VG power 85 2sic :-)-sold
Nissan GTR R35
Suzuki Burgman 650
Dvojnápravový sklápací vozík-2700kg

http://www.cnc-bucek.sk

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 16.12.2006, 21:14

Maji od nas, kluci, malo dotaci... Kazdy rok nasypeme do molochu jmenem Ceske drahy par uplne malinkatych miliardicek. Za to se prece nemuzou opravovat prejezdy!!! Je nutne rozdelovat milionove odmeny managementu, nakupovat nabo aspon dale provozovat nepotrebne budovy (lepe: za statem nasypane prachy ty budovy draze rekonstruovat a za zustatkove ceny pred rekonstrukci "vyhodne" po dokonceni praci prodat). A to se ty kurvy budou porad ohanet ztratovosti osobni dopravy... Vlaky jezdi tehdy, kdyz to nikdo nepotrebuje, stavi tam, kde to nikdo nepotrebuje, jizdne je x-krat drazsi nez jine typy dopravy, ale soudruhum je to porad malo. Hlavne ze ruzna vedouci mista v CD se prideluji za odmenu (za-) nebo (vy-)slouzilym spolustranikum. Inu, jako v politice - staly prisun libovolne velkeho mnozstvi penez, nulova zodpovednost a nepostizitelnost za podvody, prusery a machinace... Doporucuji kouknout se na cisla: http://www.econ.muni.cz/railway/storage ... -obzor.pdf
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Příspěvek od Conrad » 17.12.2006, 10:34

74 353 zaměstnanců :roll: /v roce 2004/ .... kde se skovavaj ??? :D jestli by náhodou nestačila polovina, ale kdo má na to odvahu :wink:

Vzdy jsem rád jezdil vlakem a dával přednost před autem ale poslední dobou mne to obsluha železnic totálně na......

Např.
Vlaky věčně zpoždění
Pokladna v hlavní budově železniční stanice v 15:10 zavřena - technická pauza - běhám po peroně a hledám druhou pokladnu beznadějně pokuta za vystavení lístku ve vlaku
Z5T
Fronta na hlavním nádraží v praze říkám si že 15 minut je OK .... nebylo stojím stale na stejném místě při 3 minutách přebíhám na vedlejší další 2 minuty čekám a sprintuji na vlak ...
Vlak totálně narvanej průvodčí se prodírá mezi davy a při poznámce že by mohli být trochu ohleduplní a počkat až se to vylidní se na mě rozkříčí že v zadu je vlak prázdný a proč si nejdu sednout tam ...300 metru tam a 300 zpět na stanici ...

atd ...
atd..
škoda mluvit

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen » 17.12.2006, 11:25

nečet sem to celé,... jen první řádky,ale reagobvat musím,...jak to je stěma nehodama na železnici... každý kokot má v autě brzdu a umí před přejezdem zastavit.. o tom jak kdejaký dement přejíždí přejezdy byt na nich i bliká červená mi vypráví otec každý druhý den - je strojvedoucím na nakladním vlaku,...takže svádět nehody na to že žárovky nefungujou je trapné a nemístné, každy si může zastavit a podívat se zda něco jede nebo ne.. pokud je mu to jedno,..necht si jede a nebrečí 8)
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 17.12.2006, 12:49

No musím taky reagovat.
Ad.1 není pochyb o tom že signalizace by mnela být vždy v pořádku. Když uvážime jaké miliardy se do drah strkají kolik lidí je tam zbytečně a jaké mají zybtečně vysoké platy (samozřejmně že ty platy se k těm "obyčejným" zaměstnancům viz. bláznův táta nedostanou) tak by mohli mít i někoho kdyo bude tyto věci kontrolovat a starat se o jejich ůdržbu. Jen pro představu vzdálenost jeseník olomouc stojí vlakem 147Kč já to svím coltem 1.3 urazím za 150Kč Colt je pro 4lidi :wink: .

Ad.2 Pocházím z jeseníku a zastavit zbytečně (pač signalizace nefunguje nebo ji projistotu nedali vůbec) v prudkém kopci při 1metru sněhu na silnici (a to si nedělám reglaci) a pak se opětovně rozjet není prdel.

ale na druhou stranu už jsem vyděl několik sebevrahů kteří přejížděli na jasně vyditelnou červenou signalizaci.
All-Track Carlos Sainz limited
http://www.pulstar.cz = nejlepesi zapalovaci svicky
Obrázek
http://www.girlfashion.cz = neco pro pritule , sestry a manzelky

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen » 17.12.2006, 13:11

Elviiis píše:No musím taky reagovat.
Ad.1 není pochyb o tom že signalizace by mnela být vždy v pořádku. Když uvážime jaké miliardy se do drah strkají kolik lidí je tam zbytečně a jaké mají zybtečně vysoké platy (samozřejmně že ty platy se k těm "obyčejným" zaměstnancům viz. bláznův táta nedostanou) tak by mohli mít i někoho kdyo bude tyto věci kontrolovat a starat se o jejich ůdržbu. Jen pro představu vzdálenost jeseník olomouc stojí vlakem 147Kč já to svím coltem 1.3 urazím za 150Kč Colt je pro 4lidi :wink: .

Ad.2 Pocházím z jeseníku a zastavit zbytečně (pač signalizace nefunguje nebo ji projistotu nedali vůbec) v prudkém kopci při 1metru sněhu na silnici (a to si nedělám reglaci) a pak se opětovně rozjet není prdel.

ale na druhou stranu už jsem vyděl několik sebevrahů kteří přejížděli na jasně vyditelnou červenou signalizaci.

to je to o čem mluvím,..když do toho zasněženého kopce jedeš a zastavit nechceš, je to pouze tvůj problém a taky tvoje zavinění když se něco stane.
ČD je doprava dotovaná státem, bez dotací nemůže fungovat,.. vlaky,koleje a ostatní stoji tolik peněz co si nikdo nedovede představit,..platy tam maj nadprůměrné, vůči průměru,ale nevidim proč by neměli mít,když ručí za lidi a náklady za miliardy
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
buky300zx
user
Příspěvky: 3959
Registrován: 15.09.2006, 15:41
Bydliště: Nitra Čakajovce 37

Příspěvek od buky300zx » 17.12.2006, 13:17

blázen píše:
Elviiis píše:No musím taky reagovat.
Ad.1 není pochyb o tom že signalizace by mnela být vždy v pořádku. Když uvážime jaké miliardy se do drah strkají kolik lidí je tam zbytečně a jaké mají zybtečně vysoké platy (samozřejmně že ty platy se k těm "obyčejným" zaměstnancům viz. bláznův táta nedostanou) tak by mohli mít i někoho kdyo bude tyto věci kontrolovat a starat se o jejich ůdržbu. Jen pro představu vzdálenost jeseník olomouc stojí vlakem 147Kč já to svím coltem 1.3 urazím za 150Kč Colt je pro 4lidi :wink: .

Ad.2 Pocházím z jeseníku a zastavit zbytečně (pač signalizace nefunguje nebo ji projistotu nedali vůbec) v prudkém kopci při 1metru sněhu na silnici (a to si nedělám reglaci) a pak se opětovně rozjet není prdel.

ale na druhou stranu už jsem vyděl několik sebevrahů kteří přejížděli na jasně vyditelnou červenou signalizaci.
Ten kopec nema byt co zasnezeny!
Spomeniem jeden pripad co sa stal kamaratovy,isiel na aute cez z.prejazd a nesla signalizacia,mal zapate radio a nepocul prichadzajuci vlak a vlak mu odfajcil polavicu(zadku)120ny.A toto sa mu stalo 2 krat!!!!!!!
Ked je cervena ma sa stat to ano!



to je to o čem mluvím,..když do toho zasněženého kopce jedeš a zastavit nechceš, je to pouze tvůj problém a taky tvoje zavinění když se něco stane.
ČD je doprava dotovaná státem, bez dotací nemůže fungovat,.. vlaky,koleje a ostatní stoji tolik peněz co si nikdo nedovede představit,..platy tam maj nadprůměrné, vůči průměru,ale nevidim proč by neměli mít,když ručí za lidi a náklady za miliardy
Powered by Buky NO LIMIT
Tiger Racing Super six 2.0 NA 284Hp
Nissan 300Zx Turbo Z31 VG Power 87 Drag-sold
Nissan 300zx Turbo Z31 VG Power 87 Street
Nissan 300zx Turbo Z31 VG power 85 2sic :-)-sold
Nissan GTR R35
Suzuki Burgman 650
Dvojnápravový sklápací vozík-2700kg

http://www.cnc-bucek.sk

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 18.12.2006, 11:44

Můj názor je asi takový. Pokud nebliká červená signalizace tak nemám důvod zastavovat a pokud tam pojede vlak a sejme mně tak za to můžou ČasuDost a ne já. A pokud takhle někoho zabijou tak nemají mít nadprůměrné platy. Já pracoval v leteckým průmyslu. Dělal jsem součástky díky kterým nám nad hlavama létají airbusy a boeingy taky jsem zato nebyl nadprůměrně ohodnocen. Navíc pokud je přeprava vlakem stejně drahá jako autem tak je někde chybička nemyslíš :?: Nechci vůbec obhajovat ty kteří nezastaví na červenou signalizaci , ty kteří nezastavují na přejezdech bez signalizace. Já jen obhajuji ty kteří nezastaví na přejezdu ze signalizací protože od toho tam signalizace přeci je :!: a pokud nefunguje a někoho pak sejme vlak tak za to můžou ČekejteDéle.
All-Track Carlos Sainz limited
http://www.pulstar.cz = nejlepesi zapalovaci svicky
Obrázek
http://www.girlfashion.cz = neco pro pritule , sestry a manzelky

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 hostů