S14

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 16.01.2006, 13:51

hej brat ma gtr...

...no vsak pisem ze si kupim programovatelnu...ale este neviem presne aku...zatial to vypada na REYTEC od TOMEI...je to japonska jednotka... 8) ale uvidi sa...teraz sa to este neriesi az tak akutne...

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 16.01.2006, 13:54

corkybell píše:No kym tomu das spravnu muziku tak to asi este chvilu potrva,ale prajem ti nech to mas co najrychlejsie a bez problemov hotove aj ked tym sa asi nevyhnes.Tvoj brat ma Mazdu GT-R?Jedna sa o firmu SQS Racing z Liberca aj ked oni su len dilery tychto senkvecnych prevodoviek.Kup si plne programovatelnu jednotku,uvidis neolutujes to.Nikdy nevies ci este nebudes zvysovat vykon,ci sa ti naozaj nezide ALS,alebo Flat Shiftu,alebo startovacieho programu.Ked uz ist do RJ tak minimalne by som musel mat aktivovane ALS.Nezabudnutelne kopance a zrychlenie a tah auta aj po preradeni.
Hej fesaci, nechcem vas brzdit v rozlete, ale uvedomte si rozdiel medzi nasimi 200sx a rally specialmi.
Radost z ALS, sekvencnej prevodovky atd rychlo zmizne pri zisteni ich vplyvu na zivotnost "bezneho" motora a turba. Toto vsetko ma vyznam az po VYZNAMNCH investiciach do motora. Plne programovatelna RJ nie je lacna vec a ani jej naprogramovanie. Mne sa zda prehnane nasypat do S14 alebo S13 500-700tis. a potom sa vozit do roboty, obcas niekoho predbehnut na krizovatke a 3x do roka ist na sprint kde ta z toho 2x predbehne niekto kto do auta nasypal trochu viac penazi ako ty alebo len nepokazil start.
Preco robit a platit za nieco co uz niekdo urobil a zaplatil? Na s14 uz je slusny vyber hotovych cipov az do vykonu okolo 400k, staci si naplanovat upravy tak aby sa zhodovali s potrebami daneho cipu.
Ale da sa ist aj originalnou cestou samozrejme.

corkybell
user
Příspěvky: 62
Registrován: 10.01.2006, 20:09
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od corkybell » 16.01.2006, 14:26

Raddy,ta debatka vznikla na zaklade toho,ze Gerox pisal,ze tam dal piesty,ojnice,ide menit turbo,spojecku,RJ...,takze asi rata,ze navysi vykon a bude to asi menej pouzivatelne ako seriove auto,ale asi do toho s tym ide inac by to ani nerobil.Ja osobne mienim tiez stavat auto pre svoje potesenie a nie na sprinty,len aby som niekomu ukazal.Aj keby som do toho nalozil 500000,tak vzdy dostanem na prdel minimalne od Mazdy a mozno aj od lepsie odladenej stvorkolky napr.Radovej Evo,Tonove Subaru,Zwingiho Subaru...zadokolka je zadokolka.Pokial sa pustas do takych to uprav,podla mna nemozes pozerat na peniaze a vydrz auta,ale musis mu dat to najlepsie,aby to to auto zvladlo a dokazalo preniest ten vykon a hned sa nerosypalo.Co sa tyka RJ mas pravdu,nie je to lacna zalezitost.Ale ja si myslim,ze ma viac kladov,kt.prevysuju jej cenu a hlavne sa da vymontovat a dat do dalsieho auta,kt.si kupis.S tymi cipmi musim s tebou nesuhlasit,ale je to len moj nazor.Podla mna neprisposobis cipu auto ako naopak a ak sa ti to priblizne podari,tak nemusis byt s vysledkom spokojny ako ked ti niekto nastavuje pocitac na mieru ku konkretnej prerabke auta.Ak toto nema clovek dopredu premyslene a hlavne spocitane(lebo takato prerabka sa moze stat bezednou jamou) tak nech sa radsej do toho nepusta a nech zostane pri seriovom aute.Upravy su ako droga,kt.śa nevies zbavit a chces stale vacsi a vacsi vykon a pyta si to stale viac a viac penazi,ale tak to asi ma byt...

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 16.01.2006, 15:01

Gerox píše:nepoznam nikoho kdo by tuna mal nejak poladenu S14...ja si stavim terza svoju...a tam okrem kluky nebude nic serioveho...teraz sa caka na ojnice a potom este budem potrebovat turbo a spojku...vykon planujem okolo 300-350 uvidime...a jednotka bude bud nastavena na moj setup alebo stavitelna ale asi to bude TOMEI REYTEC...
corky: kvoli vykonu 350k sa urcite neoplati programovatelna RJ.
Staci si pozriet k vyrobcovy cipov (horsham dev) a urobit upravy podla cipu na pozadovany vykon. Mozem ti garantovat ze to bude sediet a nebudu ziadne problemy. V tomto pripade bude rozdiel vo vykone medzi cipom a plne prog. RJ par %, co sa podla mna neoplati....

Keby planoval vykon napr. 600k, tak vsetko o com sa tu bavite beriem, v podstate nie je ina moznost.
Len tak medzi nami, na to aby SR20DET zvladal vykon 350k, je potrebne vymenit snad spojku, vstreky, cip, turbo a to je asi tak vsetko. Vsetky ostatne seriove diely vydrzia.
Samozrejme, GEROX chce kvalitnu prestavbu, tak investuje, ale o tom tu uz bol iny prispevok.

corkybell
user
Příspěvky: 62
Registrován: 10.01.2006, 20:09
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od corkybell » 16.01.2006, 15:15

Raddy,samozrejme,ze ked nemas peniaze na vyhodenie tak je zbytocne rozmyslat nad programovatelnou RJ,ale pokial mas peniaze tak nie je co riesit a oplati sa do nej zainvestovat.To co ty opisujes je mozno tak prvotna uprava a garantujem ti,ze ti casom nebude stacit a potom co?S cipom nic neurobis,ale RJ preprogramujes.Preto som pisal,ze najlepsie je sa pozriet do buducnosti a myslet na neskor...ale vsetko je to o prachoch

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 16.01.2006, 15:19

ach, tak este raz Geroxova citacia:

vykon planujem okolo 300-350 uvidime

vsetko sa odvija od tohoto. ak niekdo planuje vykon 350k, RJ su vyhodene peniaze. Ak planuje neskor vykon zvysit, cip su vyhodene peniaze.

corkybell
user
Příspěvky: 62
Registrován: 10.01.2006, 20:09
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od corkybell » 16.01.2006, 15:24

myslim,ze ta debata sa uz moc nezaoberala Geroxom,ale debatou ohlade vykonu a kedy treba cip a kedy RJ a ja musim suhlasit s tvojim nazorom,len som ho doplnil o to,ze ja by som pozeral dalej ako len pred seba.

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 16.01.2006, 15:27

corkybell píše:myslim,ze ta debata sa uz moc nezaoberala Geroxom,ale debatou ohlade vykonu a kedy treba cip a kedy RJ a ja musim suhlasit s tvojim nazorom,len som ho doplnil o to,ze ja by som pozeral dalej ako len pred seba.
v tom pripade pardon, asi som nezachytil bod zlomu debaty :wink:

ono su rozdielne pristupy. Napr. ja som si pevne stanovil ciel a nemam zaujem ist dalej. A mam na to rozumne dovody. Vsetko ma svoju cenu a nie som typ cloveka ktory zije kvoli zarabaniu penazi aby ich vzapati minul na aute len preto ze sa da ist dalej.

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 16.01.2006, 15:28

raddy píše:ach, tak este raz Geroxova citacia:

vykon planujem okolo 300-350 uvidime

vsetko sa odvija od tohoto. ak niekdo planuje vykon 350k, RJ su vyhodene peniaze. Ak planuje neskor vykon zvysit, cip su vyhodene peniaze.
suhlasim s vami...ten vykon je planovany na to aby sa ten motor zajel a jakoby moj vlastny "stage 1"...podle vsetkeho na drifty ten vykon bohate staci...a to je to co ja potrebujem...me absolutne nezaujima kolko mi to da na 400m...asi to raz dvakrat nekde odskusam len kvoly informacii ale to je asi vsetko...nehodlam to ani nejak moc odlahcovat...budu tam dve sedacky ale vzadu naka ta hudba urcite bude...

...mno a som plne vedom toho...ze ked uz tento zaklad bude fungovat tak nebude problem zvetsit tlak alebo vymenit turbinu...a dostat se vyssie...

...inak som pisal ze by som asi radsi si nechal poslat jednotku z japanu nastavenu podle mojich specifikacii...viem jazdia na iny benzin...a nidky to nebude 100% ale ako pisal corky ... clovek by mal mat cip k autu a nie auto k cipu...ktory vymyslela jedna firma na zaklade ich setupu...a predava to ako univerzal...sorry ale to mi prijde ako tuzing... :? nechce sa mi davat tolko penazi do stand alone ECU ale ak to bude nutne tak to bude nutne... :?

a flat shift, launch controll a als nechcem prave z dovodov co pisal raddy...pre moj setup su to zbytocne veci...

corkybell
user
Příspěvky: 62
Registrován: 10.01.2006, 20:09
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od corkybell » 16.01.2006, 15:35

1000 ludi,1000 chuti a zrovna mi 3 sme kazdy uplne iny a kazdy chceme nieco ine a tak to ma byt.Ja rad pokecam o vsetkom a zamyslim sa nad kazdym nazorom,lebo aj minca ma 2 strany a nie len jednu.Je to super,ze sa mi po dlhej dobe podarilo najst forum kde sa da rozumne a super pokecat a nie len osocovat a napadat a urazat.200SX is # 1

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 16.01.2006, 15:38

corkybell píše:1000 ludi,1000 chuti a zrovna mi 3 sme kazdy uplne iny a kazdy chceme nieco ine a tak to ma byt.Ja rad pokecam o vsetkom a zamyslim sa nad kazdym nazorom,lebo aj minca ma 2 strany a nie len jednu.Je to super,ze sa mi po dlhej dobe podarilo najst forum kde sa da rozumne a super pokecat a nie len osocovat a napadat a urazat.200SX is # 1
netreba moc chodit na TKS :argue:

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 16.01.2006, 15:39

raddy píše:
corkybell píše:1000 ludi,1000 chuti a zrovna mi 3 sme kazdy uplne iny a kazdy chceme nieco ine a tak to ma byt.Ja rad pokecam o vsetkom a zamyslim sa nad kazdym nazorom,lebo aj minca ma 2 strany a nie len jednu.Je to super,ze sa mi po dlhej dobe podarilo najst forum kde sa da rozumne a super pokecat a nie len osocovat a napadat a urazat.200SX is # 1
netreba moc chodit na TKS :argue:
to je co? :roll:

corkybell
user
Příspěvky: 62
Registrován: 10.01.2006, 20:09
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od corkybell » 16.01.2006, 15:46

Ver mi tam uz moc nechodim,ale zaujal ma clanok o Nissane Sylvia.Tak sa mi zda,ze ani tebe sa tam moc nelubi ty namyslenec co vies vsetko o S13 :-)))))))....jak davate tie slniecka???...hmmmm Gerox..TKS je Tuning Klub Slovensko,kt.pred par rokmi bol este super chat,ale teraz...vsak chod sa pozriet a uvidis

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 16.01.2006, 15:46


Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 16.01.2006, 15:48

tak bohužel dopadne každý forum který se stane hromadně navštěvovaným, protože vždy se najde velká skupinka blbců, kteří si chtějí dokázat jak moc jsou chytří :?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 145 hostů