KA24DET vs. SR20DET

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 18.10.2005, 21:47

jak už jsem někde psal, kluci s T3 turbem mi měli mít +- 300 a k 350 je už jen krůček :-)

seriovej motor po go by měl vydržet +- 370 koní, což je víc než slušná hodnota a i kdyby měl vydržet +- 20tis. km tak je to velmi slušný, protože to vydrží na 2-3 roky :-)

kdo si myslí, že bude s 350k autem jezdit deně po městě, ten se šeredně mejlí, nezapomeňte, že k tomu výkonu patří i pořádně tvrdej podvozek, keramická spojka atd.

ps: zdravim sprintera a už se těšim, až se uvidíme v brně :-)

Uživatelský avatar
No_name
user
Příspěvky: 924
Registrován: 25.12.2004, 20:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od No_name » 18.10.2005, 21:53

Martin_534 píše:jak už jsem někde psal, kluci s T3 turbem mi měli mít +- 300 a k 350 je už jen krůček :-)

seriovej motor po go by měl vydržet +- 370 koní, což je víc než slušná hodnota a i kdyby měl vydržet +- 20tis. km tak je to velmi slušný, protože to vydrží na 2-3 roky :-)

kdo si myslí, že bude s 350k autem jezdit deně po městě, ten se šeredně mejlí, nezapomeňte, že k tomu výkonu patří i pořádně tvrdej podvozek, keramická spojka atd.

ps: zdravim sprintera a už se těšim, až se uvidíme v brně :-)
Nejtvrdší neznamená nejlepčí :) A tý spojky bych se nebál,je to zvyk,pak se bez ní nakonec nedá žít :lol:
Jediný,čeho bych se já bál je spotřeba,ale když se zachovaji původní vačky a nebude se to vytáčet nad boost otáčky,tak by to mohlo být ok ne 8)

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 18.10.2005, 22:35

nevím, ale když 350 koní tak na spotřebu už bych nehleděl k čemu potom 350 koní
nejtvrdší opravdu neznamená nejlepší, ale série se silným motorem a bez brzd nevím nevím
a taky nevím nevím jak to vydržíš to nevytáčet nad bost to se myslím nedá vydržet to nezkusit, anebo když tě někdo vytočí tak jet pořád 120 na 5 kvalt hmm hmm
No a bez ostrejch vaček (i když jsou vlastně tupé ty vačky) nevím jak chceš dosáhnout tak vysokýho výkonu i když jde to, ale vačky vyjdou levněji

pls kluci a holkiiii kdo zná časování vaček a zdvih u 200sx a taky u těch ostřejších ze sunnyho, napište to někam v manuálu jsem na to nenarazil (ale možná to tam je)

Uživatelský avatar
No_name
user
Příspěvky: 924
Registrován: 25.12.2004, 20:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od No_name » 18.10.2005, 22:38

Já vidim ,jak jezdí Martin a dá se to :)
Tak kdo by chtěl seriovej setup na podvozku :lol:

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.10.2005, 07:20

Kentoya píše:nevím, ale když 350 koní tak na spotřebu už bych nehleděl k čemu potom 350 koní
nejtvrdší opravdu neznamená nejlepší, ale série se silným motorem a bez brzd nevím nevím
a taky nevím nevím jak to vydržíš to nevytáčet nad bost to se myslím nedá vydržet to nezkusit, anebo když tě někdo vytočí tak jet pořád 120 na 5 kvalt hmm hmm
No a bez ostrejch vaček (i když jsou vlastně tupé ty vačky) nevím jak chceš dosáhnout tak vysokýho výkonu i když jde to, ale vačky vyjdou levněji

pls kluci a holkiiii kdo zná časování vaček a zdvih u 200sx a taky u těch ostřejších ze sunnyho, napište to někam v manuálu jsem na to nenarazil (ale možná to tam je)

"ostre" vacky nie su nevyhnutne pre vykony okolo 350k. Staci pouzit saciu vacku CA16DE. Na sxoc najdes kompletne udaje o casovani vaciek. Len poviem, ze vyfukove su rovnake na CA16 aj CA18.
Pri pouziti skutocny ostrych vacie, je potrebne znovu namapovat RJ.

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.10.2005, 07:27

Kentoya píše:ehm mam takovej pocit že mezi cca 250 ps co tam máš (i kdyby 300) a 350 ps o kterejch se tady debatuje je trochu rozdíl, a jestli chce nekdo udelat z motoru 350 ps a nechá tam origo kliku, ojnice a písty tak at počítá s tím, že bude pořád generálkovat, ale proč ne, další problém je v tom že chce rb, nevím za kolik ho sežene, ale pod dvacet to asi nebude, Má rb stejný uložení ? nevím já ho neviděl, ale pokud ne tak "peníze"
Bude ho mít i s komplet svodama ? "peníze"
Bude mu stačit na ten výkon origo spojka ? asi ne ale pokud to nebude dráždit možná jo ale na co tolik koní "nějak tomu nerozumím"
A co chip k tomu motoru "možná ho má rady" nevím já umím jen epromku smazat a přehrát "peníze"
A jak tam půjde FMIC když 6 válců vleze se nevleze se "peníze"
AAAAtttttttttttttdddddddddddd

Ad: "už jsi dělal někdy aspon jeden jediný motor"
Kdybych do aut nedelal tak si nekupuju nissana...to bych musel bejt bud blbej nebo bohatej nechat si vsechno delat.


jinak já do aut taky dělám motorů mám za sebou cca 8, ale jsem stále ještě učeň a do motoru kterej jsem zatím viděl jen na fotkách a něco o něm tuším bych nešel, proto jsem si radši koupil ca18 od michala, než o něm budu vědět víc pak si ho udělám k obrazu svému

A jinak psal jsem neber to osobně a ted jestě dodatek nebudte nasraní já kážu jen tvrdou realitu
motor RB ma rovnake ulozenie ako CA. Vojde sa v pohode aj s FMIC, na sxoc je kopa fotiek. Dalej je potrebna prevodovka RB+tusim kardan.RB sa kupuje ako komplet swap, teda aj s kabelazou a ECU, samozrejme aj so zvodmi.
mimochodom, co sa tyka cipu, zaujimava otazka, ak sa nemylim, viem upravit aj mapy pre RB....hm, zaujimave :wink: 8)
Uz sa tu o tom nedohadujeme, ak sa niekdo rozhodne kupit RB a dat ho do S13, otvorime novy prispevok a budeme tam mudrovat, co vy nato? :wink:

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 19.10.2005, 08:50

souhlas...ale musis uznat ze to tady trochu ozilo.... :twisted: 8)

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 19.10.2005, 16:03

Gerox píše:souhlas...ale musis uznat ze to tady trochu ozilo.... :twisted: 8)
Proto jsem to daval do Pokec a vzkazy....chtel sem o tom pokecat...zjistit co a jak, proto nechapu nektere negativni reakce.....abych se jim vyhnul necpal sem to do techniky....nevyslo to :D

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 19.10.2005, 21:53

mé reakce nebyly negativní, jen tvrdá realita s kterou se potýkám denně, a je jistý že bez peněz to moc nejde, a můj úplnej názor je, že kdybych ty peníze měl, tak si koupím např 300zx anebo posledního skylina, ale jsou jen malé české sny a proto je do debat nedávám

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 hostů