Budíky Prosport - otázka

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
buky300zx
user
Příspěvky: 3959
Registrován: 15.09.2006, 15:41
Bydliště: Nitra Čakajovce 37

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od buky300zx »

935Baby píše:Tak baterku mám fakt KO. Sice auto startuje dobře i za mrazů ale na nic jiného už jí šťáva nezbývá. Jsem natáhl kabel přímo od batery a napojil na nej budíky a stejně se při startu poklesne napětí na cca 7 Voltů.

Takže kupuju novou baterku (tohle byla poslední kapka která jí to spečetila, po nekolikaměsiční pauze co auto stálo mi začal vařit jeden článek...nehledě na to že nižší otáčky při startu motoru nejsou moc dobrý s ohledem natlakování oil systému)

A pak napojím budíky přímo na kabel od zapalovací skřínky :wink:
:D
Powered by Buky NO LIMIT
Tiger Racing Super six 2.0 NA 284Hp
Nissan 300Zx Turbo Z31 VG Power 87 Drag-sold
Nissan 300zx Turbo Z31 VG Power 87 Street
Nissan 300zx Turbo Z31 VG power 85 2sic :-)-sold
Nissan GTR R35
Suzuki Burgman 650
Dvojnápravový sklápací vozík-2700kg

http://www.cnc-bucek.sk
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od 935Baby »

Tak jsem dnes nahodil novou baterii 60Ah, má startovací proud cca 570A :D Na té staré mi naměřil startovací proud pouhých 180A :blackeye: a to byla 44Ah a mela by mít cca 330A takže byla solidně oddělaná.

Těd s novou baterkou se už budíky neresetují 8) Natáhl jsem 12V spínaných zapalovací zapalovací skříknou z pojistkové skřínky ci je vlevo u nohou řidiče - pojistka uplně dole vpravo pro Světla zpátečky.

Takže malá rekapitulace od kuď na S13 nátáhnout napájení pro budíky, to co vypisuji bych řekl že jsou relativně nejsnáze dosažitelné kabely:

12V spínaných zapalovací skřínkou a za startu motoru nevypínaných
- pojistková skřín, pojistka vpravo dole pro světla zpátečky (zapojování pouze pro silné povahy, válet se s hlavou mezi pedály je fakt vopruz :evil: )
- nebo případně kabel přímo ze zapalovací skřínky ale to není úplně ideální kvůli tomu že na tento okruh je "velká" pojistka a tudíž nevyhovující jištění. Když už tak bych to natahl přes 10A (nebo 6A) pojistku

12V konstatně napájených
- pojistková skříňka, vpravo 3. od shora - pojistka pro Světlo interiéru
- nebo červený kabel s černým proužkem ze svazku pro autorádio, ty kabely jsou tam 2

12V spínaných zapalovací skřínkou a při startu motoru vypínaných
- napájení zapalovače a spousta kabelů v pojistkové skřínce :blackeye:

12V spínaných při zapnutých světlech
- osvětlení popelníku
Naposledy upravil(a) 935Baby dne 05.03.2009, 22:18, celkem upraveno 1 x.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche
Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od mauglie »

Osvětlení popelníku, cože, to ani nevím, že tam něco takového je/bylo :lol: V brzké době mě tyto nepříjemnosti čekají, už se nemohu dočkat :blackeye: Díky za usnadnění.
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od DragonART »

no já se na to vrhnu snad o víkendu, takže se mi to taky hodí.

Ty jsi teda 935 baby tahal šťávu od kud? a kde máš budíky (Sloupek nebo palubka) zdá se mi že se bude muset asi kablík nastavovat ... :)
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od 935Baby »

DragonART píše:no já se na to vrhnu snad o víkendu, takže se mi to taky hodí.

Ty jsi teda 935 baby tahal šťávu od kud? a kde máš budíky (Sloupek nebo palubka) zdá se mi že se bude muset asi kablík nastavovat ... :)
Budiky mam na palubce nahoře nad středním výdechem topení. Na sloupek bych je nedaval protože svítí celkem dost intenzivně při použití bílého podsvícení a po tmě je to nepříjemné ale když jsou na uprostřed na palubce tak nejsou tak moc v zorném poli a tolik neruší. Zase když by se na noc dalo oranžové podsvícení tak to je příjemné ale budíky jsou blbě čitelné přes den.

jj kablík na tlak oleje jsem musel nastavovat :roll:, táhl jsem kabely do kabiny přes otvor kudy vede lanko od otevírání kapoty.

Napájení jsem tahal...viz červeně editované položky v mém předchozím příspěvku
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od DragonART »

Heh. no to je dobrý upzornění, ale když už sem se takovou dobu pral s tím držákem na sloupek tak pudou tam :lol:
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build
Uživatelský avatar
nizzmo
user
Příspěvky: 915
Registrován: 29.05.2005, 18:05
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Budíky Prosport - otázka

Příspěvek od nizzmo »

935Baby píše:Budiky mam na palubce nahoře nad středním výdechem topení. Na sloupek bych je nedaval protože svítí celkem dost intenzivně při použití bílého podsvícení a po tmě je to nepříjemné ale když jsou na uprostřed na palubce tak nejsou tak moc v zorném poli a tolik neruší. Zase když by se na noc dalo oranžové podsvícení tak to je příjemné ale budíky jsou blbě čitelné přes den.
Je velmi jednoduche si urobit prepinac na nocne a denne podsvietenie. To oranzove vobec neoslnuje. Mam ich na A stlpiku.
Moje auta:
2001 Škoda Octavia 1,6 - 2005 R.I.P. (Totálka)
2004 NISSAN 200SX s14a - 2010 predaný Patrickovi
2005 Suzuki Jimny 1,3 4x4 - 2009 R.I.P. (Totálka)
2008 Suzuki Swift 1,3 - 2016 predaný
2010 Hyundai ix35 Style 4x4 - 2014 predaný
2013 Renault Megane 1.6 16V - auto manželky
2013 Hyundai SantaFe III Premium 4x4 - moje dnešné vozidlo
Odpovědět