Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
300zx turbo
user
Příspěvky: 98
Registrován: 07.10.2007, 19:51
Bydliště: Písek

Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od 300zx turbo » 03.02.2009, 20:18

Ahoj vsichni , nemate tady nekdo vlastni zkusenost pri koupi nelegalne prihlasenyho vozu a naroku na vraceni kupni ceny.nebo neni tady nekdo advokatem.

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od kenivruh » 03.02.2009, 20:30

300zx turbo píše:Ahoj vsichni , nemate tady nekdo vlastni zkusenost pri koupi nelegalne prihlasenyho vozu a naroku na vraceni kupni ceny.nebo neni tady nekdo advokatem.
Nevim co mas na mysli konkretne ale ked kupis auto od niekoho komu auto nepatri tak je kupna zmluva neplatna pokial viem.
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

300zx turbo
user
Příspěvky: 98
Registrován: 07.10.2007, 19:51
Bydliště: Písek

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od 300zx turbo » 03.02.2009, 22:55

Napisu to celi. Koncem roku 2006 jsem koupil Kawasaki Ninja od cloveka ktery tuto motorku mel i s T.P ale nemel ji nasebe nahlasenou a ani v poloprevodu . Byla to nadhera co mam povidat , byla upravena na 170koni Street . Opravdovi adrenalin ktery asi vsichni hledame. Ani ja jsem si motorku nasebe nenahlasoval a po necelim roce 2007 jsem ji prodal zduvodu nedostatku casu zase dal. Novy majitel jsi ji na sebe napsal do poloprevodu upravil podle sveho gusta a v zacatkem roku 2008 ji prodal. Novy majitel jsi ji na sebe nahlasil a po 4mesicich prijeli policajti a motorku mu sebrali zduvodu podezdreni ze je kradena. Motorku mu vratili v lednu letosniho roku 2009 s tim ze na ni delali zkousku na VIN a cislo motoru o jejich prerazeni a apd. a zjistili ze je vse original a tim padem v poradku. Ale po zjisteni Policie , tato motorka byla prihlasena v CR diky falesnyho Nemeckyho T.P. za pomoci urednika na Dopravce , Podle VIN a cisla motoru tato motorka je hlasena v Nemecku ale pod jinym cislem Nemeckym T.P a SPZ nez bylo predlozeno pri jejim prihlasovanim jako dovozu. V tomhle vsem se tocili tri lidi . ktery maji na svedomi 164 vozidel , jak pomoci falesnych T.P tak prerazeni cisel , vyvareni jinych atd. Posledni majitel pozadoval vraceni kupni castky od predesliho majitele , kterymu jsem ji ja prodal . Misto soudu jse dohodli o vraceni kupni ceny a vraceni motorky. No a ted na me pozaduje zatim mimo soudni cestou ten kterymu jsem ji prodal ja vraceni kupni ceny jeho za kolik ji prodal on coz je o 8 tis kc min nez ja jemu , a stim ze mi vrati motorku. No a ted jse mi jedna o to jestli ma na to pravnicky narok , a pokud ano tak za jakych podmine. Pry podle jeho pravnika je dle zakona /asi obcanskyho/ tri roky promlcici lhuta od zjisteni skutkove podstaty. A stim ze bych mel ja vratit penize jemu a me zase ten co mi to prodal atd. Pozor , bohuzel uz nemam smlouvu od toho predesliho majite od kteryho jsem to kupoval ja. Trosku bordol co. Tak jestli muze nekdo poradit tak to bude fajn. Pravnik jeden kteryho ja znam , tak je na dovoleny a nevim ani jestli dela tohle pravo.

Uživatelský avatar
winie
user
Příspěvky: 668
Registrován: 28.06.2008, 12:35
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od winie » 03.02.2009, 23:02

300zx turbo píše:Napisu to celi. Koncem roku 2006 jsem koupil Kawasaki Ninja od cloveka ktery tuto motorku mel i s T.P ale nemel ji nasebe nahlasenou a ani v poloprevodu . Byla to nadhera co mam povidat , byla upravena na 170koni Street . Opravdovi adrenalin ktery asi vsichni hledame. Ani ja jsem si motorku nasebe nenahlasoval a po necelim roce 2007 jsem ji prodal zduvodu nedostatku casu zase dal. Novy majitel jsi ji na sebe napsal do poloprevodu upravil podle sveho gusta a v zacatkem roku 2008 ji prodal. Novy majitel jsi ji na sebe nahlasil a po 4mesicich prijeli policajti a motorku mu sebrali zduvodu podezdreni ze je kradena. Motorku mu vratili v lednu letosniho roku 2009 s tim ze na ni delali zkousku na VIN a cislo motoru o jejich prerazeni a apd. a zjistili ze je vse original a tim padem v poradku. Ale po zjisteni Policie , tato motorka byla prihlasena v CR diky falesnyho Nemeckyho T.P. za pomoci urednika na Dopravce , Podle VIN a cisla motoru tato motorka je hlasena v Nemecku ale pod jinym cislem Nemeckym T.P a SPZ nez bylo predlozeno pri jejim prihlasovanim jako dovozu. V tomhle vsem se tocili tri lidi . ktery maji na svedomi 164 vozidel , jak pomoci falesnych T.P tak prerazeni cisel , vyvareni jinych atd. Posledni majitel pozadoval vraceni kupni castky od predesliho majitele , kterymu jsem ji ja prodal . Misto soudu jse dohodli o vraceni kupni ceny a vraceni motorky. No a ted na me pozaduje zatim mimo soudni cestou ten kterymu jsem ji prodal ja vraceni kupni ceny jeho za kolik ji prodal on coz je o 8 tis kc min nez ja jemu , a stim ze mi vrati motorku. No a ted jse mi jedna o to jestli ma na to pravnicky narok , a pokud ano tak za jakych podmine. Pry podle jeho pravnika je dle zakona /asi obcanskyho/ tri roky promlcici lhuta od zjisteni skutkove podstaty. A stim ze bych mel ja vratit penize jemu a me zase ten co mi to prodal atd. Pozor , bohuzel uz nemam smlouvu od toho predesliho majite od kteryho jsem to kupoval ja. Trosku bordol co. Tak jestli muze nekdo poradit tak to bude fajn. Pravnik jeden kteryho ja znam , tak je na dovoleny a nevim ani jestli dela tohle pravo.
myslim si ze na tohle je promlceci doba 5 let. kazdopadne bych si vzal motorku zpet a vratil penize. to ze uz nemas kupni smlouvu je tvuj bordel, ale tusit si to nemoh. pokud to vysetruje policie, tak se k tomu frajerovi co ti ji prodal, stejne dostanou, pres typka co to dokazal prihlasit. ale i tak ji on od tebe nemusi vzit, protoze proti nemu nemas zadnej pravne podlozitelnej doklad. jen tvrzeni. a to u soudu neobstoji.
Obrázek

300zx turbo
user
Příspěvky: 98
Registrován: 07.10.2007, 19:51
Bydliště: Písek

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od 300zx turbo » 03.02.2009, 23:34

Bohuzel jsi myslim ze mas pravdu , ale ted jde o to ze podle me by mel vratit motorku v takovem stavu , v jakom ji koupil a ne v tom jaky je. Fotky jeste nemam, ale podle jeho slov jsi ji pred prodejem predelaval , A co kdyz ji mezi tim nekde polozil nebo neco podobneho , motor , celkovi stav apd. Co myslis

Uživatelský avatar
winie
user
Příspěvky: 668
Registrován: 28.06.2008, 12:35
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od winie » 03.02.2009, 23:40

300zx turbo píše:Bohuzel jsi myslim ze mas pravdu , ale ted jde o to ze podle me by mel vratit motorku v takovem stavu , v jakom ji koupil a ne v tom jaky je. Fotky jeste nemam, ale podle jeho slov jsi ji pred prodejem predelaval , A co kdyz ji mezi tim nekde polozil nebo neco podobneho , motor , celkovi stav apd. Co myslis
dle zakona musi navratit vec ve stavu jakem byla prodana, pouze opotrebenou beznym uzivanim. opotrebeni veci musi byt zohledneno v cene kterou mu ty budes vracet. takze naka slevicka. ale dej si pozor aby on tu motorku nevylepsil a pak kdyz na nej zacnes argumentovat takhle, tak by moh chtit doplatek jeste on. musis si zpocitat amortizaci za tu dobu co to pouzivali a pak spocitat ty upravy a opravy na tom a pak to resit. lak a podobny hovadiny bych neresil. spis zasahy do motoru apod...
Obrázek

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od Kentoya » 03.02.2009, 23:43

asi takhle
nasyp cukr do nádrže a at se s tím párkrát ještě projede :D
no a potom už to bude za pár korun :D

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od blázen » 04.02.2009, 10:02

doporučuju schovávat kupní smlouvy,přeci jen nebývaj velké jak krabice od televize a doporučuju se věnovat gramatice jazyka českého :lol:
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od doublejay » 04.02.2009, 22:36

Už dlouho uvažuju o tom, že se tu založí nový topic na správný pravopis... Lidi, to jsou opravdu čeština/slovenčina tak těžké jazyky, že píšete tak, že se to nedá, ale opravdu nedá číst a pro pochopení toho, co chtěl autor říct, si to člověk z té patlaniny musí překládat? Jsem ze školy už pěkných pár let, ale některé příspěvky perou do očí. Chápu ty, co žijí dlouhodobě v zahraničí, ale ti jsou v tomto případě v zanedbatelné menšině. Sem tam nějaké to i/y, dobrý. Sem tam mně/mě, dobrý. Ale plést si třeba sloveso "být" ve tvaru "jsi" a "si", to už je fakt trochu moc... Sorry za OT.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od blázen » 05.02.2009, 13:00

máš naprostou pravdu,je to fakt hodně smutné,že někdo dělá takové chyby,že to bije do očí.
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od Peca » 05.02.2009, 13:52

blázen píše:máš naprostou pravdu,je to fakt hodně smutné,že někdo dělá takové chyby,že to bije do očí.
mě do očí bije teda i to, když se nedělají mezery za čárkami a tečkami, ale to už je asi profesionální deformace ;)
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od blázen » 05.02.2009, 15:12

Peca píše:
blázen píše:máš naprostou pravdu,je to fakt hodně smutné,že někdo dělá takové chyby,že to bije do očí.
mě do očí bije teda i to, když se nedělají mezery za čárkami a tečkami, ale to už je asi profesionální deformace ;)
A zapoměl jsi na to, že se věta začíná velkým písmenem. Neudělat mezeru za čárkou, je směšné,..ale nerozeznat I od Y ...sorry :roll:

Peca: zapomněl se píše s MN :D OK už mlčím :))))
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
n1zmo
user
Příspěvky: 169
Registrován: 21.04.2008, 14:28
Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od n1zmo » 05.02.2009, 15:30

kurnava chlapy jaki offtopyc.no teda
GT2871R, Fuel pump 255l/h, Apexi power intake, Horsham Stage 3a, vstreky NISMO 555cc, 3" exhaust, Apex FMIC, Apex type 2 nerezove zvody, 60mm klapka z SR20DE, Odlahcene remenice, pancierove hadicky, Turbo outlet Apex, Nissan Datascan 1.52, oil catch tank, Z32 brzdy

Uživatelský avatar
Lefa
user
Příspěvky: 1614
Registrován: 22.02.2007, 15:21
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od Lefa » 05.02.2009, 15:42

by se toto tema melo prejmenovat na: PRAVIDLA CESKO-SLOVENSKEHO PRAVOPISU :D
modrá S13, 89´
GO motoru by kentoya
komplet nerez vyfuk, podvozek Tein Basic, Apexi Power Intake Kit, FMIC, Bov HKS black, Walbro, rozpěry chrom (přední a zadní), Stage1, 18", bodykit, VLSD s14, přední brzdy s14, jednodilnej kardan, silentbloky motoru a převodovky Nismo, tention rods Megan Racing, volant + nába MOMO, řadička Nismo
Daily car: Nismo Almera 1.4

alu 18" 4x114.3 - na prodej forum/viewtopic.php?f=147&t=18622

300zx turbo
user
Příspěvky: 98
Registrován: 07.10.2007, 19:51
Bydliště: Písek

Re: Rada , vraceni ceny pri koupe nelegalne prihl. vozidla

Příspěvek od 300zx turbo » 05.02.2009, 20:48

Chtel jsem rady ohledne meho problemu a ne skolu pravopisu . :D :evil:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 hostů