Prepis S13 z CR do SR

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Jimmbo » 15.10.2008, 21:04

Dalsi otazka... Je potrebny predchadzajuci majitel auta pri odhlaseni v CR??? U nas na Obvodnom urade mi povedali ze musim prinies technicak ked je auto v CR odhlasene a som tam napisany ja... Nestaci ked v CR pridem na odhlasenie ja a budem mat kupnopredajnu zmluvu s predchadzajucim majitelom??

Zatial dakujem..
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Iwan » 16.10.2008, 08:02

Ked chces odhlasit vozidlo,ktore je prihlasene stale na majitela musis mat Splnomocnenie na odhlasenie.

Nejsem si isty ale v CR ti neodhlasa auto na teba...

Ja som to raz skusal v minulosti nejako vybavit ale na urade v CR povedali ze nemozu odlhasit vozidlo na mna :shock:

Uživatelský avatar
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od DragonART » 16.10.2008, 13:17

Moje auto, bylo odhlášeno na mě... :) Takže to nejspíš jde..
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Jimmbo » 16.10.2008, 15:12

DragonART píše:Moje auto, bylo odhlášeno na mě... :) Takže to nejspíš jde..
a mal si u toho aj predchadzajuceho majitela???? nestaci len kupno predajna zmluva?
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od DragonART » 16.10.2008, 16:16

To dělal přímo bejvalej majitel...
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build

otor
user
Příspěvky: 84
Registrován: 14.08.2008, 12:44

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od otor » 16.10.2008, 17:40

odhlásit na tebe v čr to muže puvodní majitel a nebo to mužeš udelat ty ale musis k tomu mít plnou moc od puvodního majitele..

vygooglil jsem tohle-

-Jak postupovat při prodeji vozidla jinému majiteli?


Původní vlastník musí vozidlo odhlásit na nového provozovatele nebo vlastníka u úřadu místně příslušného podle svého trvalého bydliště nebo sídla. Spolu s žádostí o odhlášení je povinen předložit OP, osvědčení o registraci vozidla (ORV="malý techničák") , technický průkaz (TP).

Poté původní vlastník odevzdá ORV, TP a doklad o povinném ručení novému (budoucímu) majiteli nebo provozovateli vozidla.

Nový vlastník nebo provozovatel na vozidle nechá provést evidenční kontrolu ve kterékoli STK (na své jméno) tj. na jméno nabyvatele. Na svém místně příslušném úřadu obce s rozšířenou působností v místě svého trvalého bydliště předloží tzv. velkou žádost (formát A4-dvojlist) spolu s platným dokladem o povinném ručení vozidla, technický průkaz vozidla, osvědčení o technickém průkazu vozidla , resp. nově ORV, protokol o evidenční kontrole a doloží platnost technické prohlídky v STK (buďto zápisem v TP, nebo protokolem o vykonání pravidelné technické prohlídky ve stanici STK). Kromě toho předkládá OP, popřípadě ještě ŽL nebo výpis z Obchodního rejstříku - u firemních vozidel.

Za převod osobního vozidla se platí správní poplatek, ten hradí ze zákona nový majitel nebo provozovatel automobilu. U nejběžnějších vozidel - osobní vozidlo, nákladní automobil, mikrobus, autobus, atp. je to 800 Kč.

Při převodu vozidla do obvodu registračního místa, pro něž je určen jiný kód kraje (viz Ústecký kraj má „U“), přidělí nové registrační místo novou registrační značku a vydá novou tabulku registrační značky.

Původní vlastník:

- vyplňuje vždy žádost vzor "F"

Nový vlastník :

- pokud je rovněž bydlištěm v působnosti MěÚ Chomutov, a dostaví-li se samostatně (s plnou mocí původního vlastníka), vyplňuje žádost vzor "F",

- pokud je uveden v kolonce "ODHLÁŠENO NA KOHO - KAM", vyplňuje žádost vzor "B".

.............................................................................................................................
.....
-jestli jako Slovak potrebujes prevozní značky nebo mužes odjet na českych nevim,nechapu

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Jimmbo » 17.10.2008, 14:39

dik... no ja to nepotrebujem prihlasovat v cechach..mne povedali unas na OU pozemnich komunikacii a cestnej dopravy ze v cechcach to musim odhlasit a do technicaku napisat moje meno a s tym prejdem na slovensko a tam robim test originality, tk, ek a platim reciklacne atd....

Mne sa jedna o to ze byvali majitel byva odomna asi 300km, nemam nanho telefon, len adresu a dohodnut sa s nim po dopisoch je dost blbe... Tak som chcel vediet ci mozem to auto odhlasit v CR a dat napisat do technicaku mna ked mam len kupnopredajnu zmluvu...

a dokonca ne s majitelom ktory je v technicaku.... proste mam v papieroch majitela c.1 a ja som majitel c.3 .... mam zmluvu majitela c.1 s majitelom c.2 a este jednu zmluvu majitela c.2 s majitelom c.3 (teda so mnou).. Da sa to aj tak prihlasit???
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

otor
user
Příspěvky: 84
Registrován: 14.08.2008, 12:44

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od otor » 17.10.2008, 16:21

no..maš to trocha složity.. ale myslim že z toho článku to vyplyva jasně. odhlásit na nového majitele to musí puvodní majitel..Nebo může novy majitel ale s plnou mocí napsanou puvodním (posledním) majitelem zapsanym v TP a to v místě kde je auto registrovano.
ted zaleží kdo je poslední napsany v TP,


ale mel jsem zato že odepsat na noveho majitele by to mel ten puvodní tesne po podpisu smlouvy a ty by jsi mel po zaplacení dostat klíče od auta+papíry odepsany na tebe..

nechapu tvou situaci,divny

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Iwan » 18.10.2008, 14:03

Nechapem co tu riesite.

Jimmbo ked mas kupno predajnu zmluvu s majitelem auta (v zmluve si ty ako kupujuci a majitel ako predavajuci) tak MAJITEL to musi odhlasit na teba ale kedze auto je na CZ papieroch a ty si z SR tak to je problem.
Na urade v CZ to neodhlasa na teba kedze si z SR.

Ked chces odhlasit auto ty osobne tak musis mat splnomocnenie od majitela na odhlasenie.

otor
user
Příspěvky: 84
Registrován: 14.08.2008, 12:44

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od otor » 18.10.2008, 18:40

jakto nejde? jak se to dělá?
..když jsem kupoval auto v nemecku tak se mnou bazarník zašel na úřad, auto na mě odhlásili a dostal jsem jakysi novy německy papíry s mym jmenem+pojištení+vyvozní značky a jel jsem.
myslel jsem že je jedno na koho se to odhlásí.-je jasny že to v čr na slovaka nepřihlásí pač auto se přihlašuje v místě bydlište.. Ale ODhlasit to musí nejak jit? :?:

foxone tohle řešil ne?jak?

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Iwan » 18.10.2008, 19:45

Ja som skusal odhlasit jednoho Nissana na mna no a nepodarilo sa mi to.
Pozor v CZ su ine zakony, vim ze do CZ je to o hodne lahsi dovest starsi auto nez do SR...

A pro to mam Nissana na CZ znackach a ne na SK :D

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Jimmbo » 19.10.2008, 11:24

no dobre..ked dojdem za byvalim majitelom a s nim to pujdem odhlasit na mna tak to musi ist ne?? aj ked som zo SR... u nas na urade mi povedali ze mam ist do CR si to dat odhlasit a s tym prist k nim... tak by to nemal byt problem....

A je to divne pre to lebo to auto je burane a nepojazdne... je to pisane na majitela c1 ten to predal druhy to nabural nestihlo sa to prepisat nanho tak to kupil ondra a od neho som to vzal...
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od driftak » 01.12.2008, 22:06

Taakze zistoval som nove skutocnosti, pytal som sa na tento problem mojho stryka, ktory ma vsetky zakony prestudovane perfektne. Takze EKO dan sa zavadza iba v cesku, a plati ho LEN ten kto prihlasuje auto v CESKU. Takze vsetci cesi. Ak auto beriem z ceska na slovensko, na slovensku EKO dan uz davno je zavedena, a preto pri dovoze auta musi kazdy povinne zaplatit EKO dan. Tak ako sa u nas plati EKO dan za chladnicky, pracky, zehlicky, PC, ... tak aj za auto. Takze Vcelku dobra sprava. SLOVAKOM je jedno kedy si kupia auto z CR. :) Tot zatial vsetko.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od Jimmbo » 01.12.2008, 22:38

driftak píše:Taakze zistoval som nove skutocnosti, pytal som sa na tento problem mojho stryka, ktory ma vsetky zakony prestudovane perfektne. Takze EKO dan sa zavadza iba v cesku, a plati ho LEN ten kto prihlasuje auto v CESKU. Takze vsetci cesi. Ak auto beriem z ceska na slovensko, na slovensku EKO dan uz davno je zavedena, a preto pri dovoze auta musi kazdy povinne zaplatit EKO dan. Tak ako sa u nas plati EKO dan za chladnicky, pracky, zehlicky, PC, ... tak aj za auto. Takze Vcelku dobra sprava. SLOVAKOM je jedno kedy si kupia auto z CR. :) Tot zatial vsetko.
Len aby...ja to skusim prihlasit do noveho roku... radsej :wink: :wink:
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Prepis S13 z CR do SR

Příspěvek od DragonART » 01.12.2008, 23:14

Vždyť to tu bylo řečeno Xkrát...:roll: že to je pouze v rámci český republiky... :blackeye:
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 hostů