Klec

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
SilverFox
user
Příspěvky: 1217
Registrován: 16.09.2007, 18:28
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od SilverFox » 20.03.2008, 14:42

Jakej je rozdil kdyz si ji das o ram omotanej penou nebo o sloupek krytej plastem ? :roll: Je pravda ze je bliz ale se skorepinama a ctyrbodakem to zas nebude tak horky

Taky jsem nekde cet nazor ze pri pripadny nehode a zraneni te muzou stihat protoze mas "tvrdsi auto"

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 20.03.2008, 14:51

no nech to je ako chce, klietka nie je legalna na cestne pouzitie, znacne obmedzuje pouzitie auta (hlavne nastup a vystup), v priestore kabiny vystupuju trubky, ktore pri naraze mozu vazne ohrozit hlavu (ak sa nemylim pred rokom na nejakej SK rely zomrel pretekar po bocnom naraze na strom, trubka z klietky mu prerazila prilbu, to je len priklad, netvrdim ze bez klietky by sa mu nic nestalo, len poukazujem na nutnost prilby). Klietka znacnym sposobom meni a ovlivnuje deformacne zony v kabine, znacne meni mechanicke namahanie karoserie a jej absorbciu prevadzkovych razov, karoseria "stvrdne" a mozu praskat zvary, o komforte jazdy ani nehovoriac.

kdo chce v aute klietku, nech si uvedomi horeuvedene skutocnosti a podla toho nech sa rozhodne. samozrejme hlavny dovod klietky je ochrana posadky pri (hlavne) prevrateni auta, je ale dobre mat triezvy pohlad na ucel pouzitia takto upravenho auta v beznej premavke....

Uživatelský avatar
Mario
user
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2006, 14:01
Bydliště: uherské hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec

Příspěvek od Mario » 20.03.2008, 15:57

Nyci píše:
Kopriw píše:dela ji jeste nekdo nebo je cusco jediny??nasel sem na netu jen tohle http://www.intensepower.com/curoca6s1248.html nevim jak moc to bude funkcni ale na pozovani to vypada dobre :-D :-D
Nenakupoval už někdo od nich něco? Já že se mi tam líběj blatníky a jiný věci.
naposledy v pondeli:-) jinak docela pravidelne....
240SX S14 KA24DE- SOLD!
nyní 350Z s turbokompresorem
http://www.drift-forum.cz/viewtopic.php?t=2382

Uživatelský avatar
Nyci
user
Příspěvky: 467
Registrován: 23.04.2006, 09:20
Bydliště: Slepotice (Pardubice)

Re: Klec

Příspěvek od Nyci » 21.03.2008, 08:03

Mario píše:
Nyci píše:
Kopriw píše:dela ji jeste nekdo nebo je cusco jediny??nasel sem na netu jen tohle http://www.intensepower.com/curoca6s1248.html nevim jak moc to bude funkcni ale na pozovani to vypada dobre :-D :-D
Nenakupoval už někdo od nich něco? Já že se mi tam líběj blatníky a jiný věci.
naposledy v pondeli:-) jinak docela pravidelne....
A nebudeš teď někdy zas něco obědnávat? že bych si obědnal pár věcí s tebou? Stihli by jsme to k tý obědnávce? Nebo na kolik vyjde poštovný?
I love "Turbo" :)
Black S13 250sx (future drift car)
Black(Grey) S13 SOLD

díly 200SX S13 zde.

fajfka
user
Příspěvky: 45
Registrován: 20.07.2005, 12:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fajfka » 26.03.2008, 09:06

Dle mé zkušenosti až takovej problém s poldama není .........ale otázka je když tím autem někoho sejmeš jak se k tomu postaví

Uživatelský avatar
Vita.z31
user
Příspěvky: 870
Registrován: 18.11.2005, 20:40

Příspěvek od Vita.z31 » 26.03.2008, 10:51

fajfka píše:Dle mé zkušenosti až takovej problém s poldama není .........ale otázka je když tím autem někoho sejmeš jak se k tomu postaví
Asi tak jako kdyz ma nekdo auto s pravostranym rizenim prihlaseny na papiry uplne jinyho auta? + pripadne obeti

fajfka
user
Příspěvky: 45
Registrován: 20.07.2005, 12:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fajfka » 26.03.2008, 14:20

Vita.s13 píše:
fajfka píše:Dle mé zkušenosti až takovej problém s poldama není .........ale otázka je když tím autem někoho sejmeš jak se k tomu postaví
Asi tak jako kdyz ma nekdo auto s pravostranym rizenim prihlaseny na papiry uplne jinyho auta? + pripadne obeti
No třeba tak nějak

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec

Příspěvek od Jimmbo » 04.01.2011, 23:20

Tak diky Hledat som nasiel toto tema....Mam na to par otazok...Dobre som si precital co pisal raddy a hladal som aj na inych forach...Je vazne nebezpecne mat celo ram v beznej premavke ak nemame prilbu...Preto som sa rozhodol pre poloram...Chcem hlavne stuzit karoseriu pretoze S13 nema zadnu stenu ako S14 ale chcem ho aj kvoli ochranie pri prevrateni na strechu..
Ide mi ale o to ako ten ram zlegalizovat...Nemate s tym niekto skusenosti??? Treba mat certifikat??? Alebo polo ram si mozem spravit doma a nemusim mat k tomu nic??? A ked si aj kupim polo ram od certifikovaneho vyrobcu je problem ho dostat do TP??? Dik moc..
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Klec

Příspěvek od Woyta » 05.01.2011, 01:59

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
remo
user
Příspěvky: 1020
Registrován: 08.11.2005, 14:48
Bydliště: Bratislava/Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec

Příspěvek od remo » 05.01.2011, 08:56

co sa tyka nakupu klietky pozrite sem... http://www.drift-angle.sk/e-shop/interi ... 200sx.html

poloram ta neochrani pri prevrateni na strechu, pri prevrateni vacsinou auto pada prave na A stlpik, lebo na predok je tazsie...
remo

200SX S13, 1991 dovoz z DE
BOV ventil, filter priameho sania GREEN do 450PS, FMIC Kit, bateria premiestnena do kufra, apex performance podvozok, walbro pumpa, drift volant, shortshifter, 17" Alessio 215 a 225, budiky tlak+teplota oleja a boost, EBC HKS ECV IV, svarosvor, T28 Turbo s S14 chip S2 a 1Bar na turbe, odvetranie vaciek, camber bolts, skrupiny Spacro Sprint, 5 bodove pasy, D2 hydraulicka rucka, vyhadzany komplet interier, predna aj zadna rozpera, ulozenie motora a prevodovky na pevno na hlinikoch, vsetky hlinikove remenice, velky vodny chladic, jednoidielny kardan, odlahceny zotrvak, kovokeramika,

Uživatelský avatar
MIRIS
user
Příspěvky: 1102
Registrován: 09.05.2007, 12:36
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec

Příspěvek od MIRIS » 05.01.2011, 21:54

ja bych se pridal
makam na nem

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Klec

Příspěvek od mauglie » 05.01.2011, 22:01

Jaké má výhody montovaná? Krom toho, že když by se nepodařilo rám zapsat do TP, před TK lze demontovat.

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec

Příspěvek od Jimmbo » 05.01.2011, 22:06

No neznie to zle...Staci si dat teda ten ram spravit firmou od 15 000kc s atestem a it na TUV a dat zapisat do TP.... Ked rozumim dobre... A ked kupisa ram tak je homologizovany a teda odskusany a mozes si ho dat zapisat ze???
Ale jak to je na slovensku??? Remo staci mi poloram...Chcem hlavne stuzit kaslu...A hlavu mas skoro v urovni B stlpika... Ide o to aby sa nepreborila strecha..
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Klec

Příspěvek od mauglie » 05.01.2011, 22:16

Obecně se říká, že rám do TP zapsat prostě nejde, ale pokud je nějaká firma, která to umí a ví opravdu co dělá, neváhal bych.

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klec

Příspěvek od Fizzbiker » 05.01.2011, 22:30

na sportovnich znackach by to asi takovy problem nebyl... ale zase delas STK kazdy rok atd,... zalezi co od toho chces...
deformace osobne si myslim ze oblouk za hlavou dyz udelas dvojite bezproblemu ho muzes schovat do trochu upravenych tapecu... problem je ze i u nas kazdej urednik ma jiny pristup nekde to zapisou pomalu podle ubrousku a jinde nestaci ani dekra a chteji treba papir od importera značky auta coz je kravina... :evil:
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 105 hostů